Umowa na przebudowę drogi Kaczory- Śmiłowo podpisana

Inwestycje Najnowsze Piła Wydarzenia

ŚMIŁOWO. Dzisiaj podpisano umowę na  przebudowę 4-kilometrowego odcinka drogi łączącej Kaczory i Śmiłowo.  Koszt inwestycji wynosi niemal 5 milionów złotych. Połowę tej kwoty pokryją środki z budżetu państwa.

-To droga ważna dla mieszkańców i lokalnego biznesu – podkreślił podczas uroczystego spotkania  Eligiusz Komarowski, Starosta Pilski. -W  ubiegłym roku – przypomniał – Powiat Pilski z własnych środków zrealizował pierwszy etap tej drogowej inwestycji, tj. 800-metrowy odcinek od Kaczor w kierunku Śmiłowa. Mieszkańcy i przedsiębiorcy apelowali do nas, byśmy jak najszybciej dokończyli tę inwestycję. Tak tez czynimy. Dzięki doskonałej współpracy przede wszystkim z naszymi parlamentarzystami: Martą  Kubiak, Marcinem Porzuckiem i Grzegorzem Piechowiakiem oraz osobami odpowiedzialnymi  i działającymi w imieniu rządu, Powiat Pilski uzyskał maksymalną dla niego wysokość dofinansowania, czyli 50 procent.  

W realu oznacza to około 2,4 mln złotych, bowiem koszt przebudowy drogi wraz z chodnikami oszacowano na blisko 5 mln złotych.

Adam Bogrycewicz, radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego: –Bardzo się cieszę, że kolejne środki rządowe trafiają do Powiatu Pilskiego. Dzieje się tak dzięki zaangażowaniu pilskich parlamentarzystów, zwłaszcza pana Marcina Porzucka. Mam nadzieję, że już niedługo następne  środki z budżetu centralnego będą wpływać zarówno do Powiatu Pilskiego jak i gmin naszego regionu.

Przebudowa drogi ma się zakończyć najpóźniej do 29 października. Zatem już jesienią mieszkańcy będą podróżować bezpieczniej i wygodniej.

 (Red.)