Uratowali desperatkę

Na sygnale Najnowsze Piła

PIŁA. Szybka i zdecydowana interwencja pilskich policjantów zapobiegła tragedii. Sierż. Marcin Haufa oraz st. post. Anna Bieniaszewska z Wydziału Patrolowo ? Interwencyjnego w ostatniej chwili uratowali 49-letnią kobietę, która próbowała odebrać sobie życie…

Do zdarzenia doszło 22 lipca 2018 r. Dyżurny z pilskiej komendy otrzymał telefoniczną informację od zdenerwowanego mężczyzny, że jego partnerka chce  popełnić samobójstwo. Pod wskazany adres pojechał policyjny patrol: sierż. Marcin Haufa oraz st. post. Anna Bieniaszewska.

-Funkcjonariusze na miejscu zastali mężczyznę, który poinformował, że jego konkubina okaleczyła się, leży w łóżku i nie ma z nią żadnego kontaktu, a on sam nie wie jak jej pomóc. Mundurowi weszli do mieszkania. Na tapczanie zobaczyli kobietę  z krwawiącymi ranami na nadgarstkach ? relacjonuje podkom. Żaneta Kowalska z KPP w Pile.

Funkcjonariusze  wykorzystując swoje dotychczasowe doświadczenie oraz wiedzę przystąpili do działania. Sierż. Marcin Haufa jest również ratownikiem medycznym, więc sprawnie zatamował krwawienie. Po pewnym czasie kobieta odzyskała przytomność. Gdy na miejsce przyjechały służby medyczne 49-latka  była już przygotowana przez policjantów do transportu do szpitala.

(WM)