Policja z kapelanem i św. Krzysztofem

Najnowsze Wałcz Wydarzenia

WAŁCZ. Dzisiaj święto patrona kierowców- św. Krzysztofa. Jak co roku tego własnie dnia policjanci wałeckiej drogówki prowadzą działania profilaktyczno- edukacyjne na drodze. Wspólnie z kapelanem policjantów  obdarowywali  kierowców niespodziankami… 

Św. Krzysztof to patron kierowców i podróżujących. Jego wizerunek zdobi wiele pojazdów mechanicznych. Czcili go tragarze, flisacy i pielgrzymi. Co roku, tego dnia policjanci wałeckiej drogówki, w ramach działań na drodze, organizują wspólnie z kapelanem policjantów bratem Piotrem Nowakiem działania profilaktyczne mające na celu poprawę bezpieczeństwa kierowców i podróżujących.

Tradycyjnie na Pl. Wolności w Wałczu  policjanci w białych czapkach zatrzymywali do kontroli drogowej auta. Dla tych kierowców, którzy nie popełnili wykroczenia drogowego były niespodzianki: zapach do samochodu,  breloczki ze św. Krzysztofem, drewniane anioły na szczęście, pakiet ulotek. Dla najmłodszych podróżujących pluszowy Gustaw z kampanii ?Mamo, tato zapnij mnie!?. Kapelan brat Piotr życzył bezpieczeństwa zarówno kierowcom jak i pasażerom, wręczając przy tym słodkie pierniki.

Wśród kierowców nie było dzisiejszego solenizanta, Wszyscy uczestniczący w działaniach kierowcy z uśmiechem na ustach opuszczali miejsce dzisiejszej kontroli drogowej.

 (WM)

 Źródło: KPP Wałcz