Ustawiony konkurs na księgowego?

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Prokuratura Rejonowa w Pile od kilku miesięcy bada sprawę konkursu na głównego księgowego w I liceum Ogólnokształcącym w Pile.   

Podejrzenia prokuratury budzą zarówno kwalifikacje jak i sposób wyboru osoby,  która objęła posadę głównego księgowego w liceum przy Pola.

 -Musimy wyjaśnić, jaki był przebieg tego konkursu, ile osób starało się przyjęcie na to stanowisko,  dlaczego zapadła taka, a nie inna decyzja o zatrudnieniu tej, a nie innej osoby na stanowisku głównego księgowego ? mówi Magdalena Roman, prokurator rejonowy w Pile.

Śledztwo trwa od września. Wątpliwości śledczych budzi m.in. fakt,  iż na protokołach z rozmów kwalifikacyjnych brakuje podpisu przewodniczącego komisji, Pawła Jarczaka.

Były dyrektor I LO nie ma sobie nic do zarzucenia i zapewnia, że cała procedura konkursowa została przeprowadzana w sposób prawidłowy. Do konkursu zgłosiły się cztery kandydatki, trzy z  nich przystąpiły do rozmowy kwalifikacyjnej. A “komisja wybrała  swoim zdaniem najlepszą kandydatkę na to stanowisko”.

Starostwo Powiatowe w Pile, jako organ zarządzający liceum zapowiada przeprowadzenie audytu.

Prokuratorskie postępowanie prowadzone jest w sprawie. Na razie nikt nie usłyszał zarzutów.

 (Red.)

Fot. I LO (fb)