VIII Bal Dobroczynny Starosty Chodzieskiego

Chodzież Kultura Najnowsze Wydarzenia

CHODZIEŻ. Gorąco zachęcamy Państwa do wsparcia naszej inicjatywy i wzięcia udziału w VIII Balu Dobroczynnym Starosty Chodzieskiego, który odbędzie się 16 lutego 2019 roku w sali ?Platinum? w Budzyniu.

Siedem dotychczas zorganizowanych balów pozwoliło zebrać ponad 50 tysięcy złotych, które w całości przekazaliśmy na pomoc potrzebującym. Wsparcie otrzymały dotąd Warsztat Terapii Zajęciowej w Chodzieży, Dom Dziecka w Szamocinie, stowarzyszenia ?Bioderko?, ?Ukryte Marzenia? i ?Różowa Wstążeczka? oraz fundacja ?Małe Radości?.

Zyski z tegorocznej imprezy zostaną przeznaczone na podopiecznych Niepublicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej w Chodzieży. Placówka ta powstała 1 września 2013 roku, z myślą o edukacji i rewalidacji dzieci niepełnosprawnych intelektualnie w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym, z autyzmem oraz z niepełnosprawnościami sprzężonymi. Szkoła zapewnia bezpłatne zajęcia edukacyjne oraz terapeutyczne. Celem jej działania jest przygotowanie uczniów w ramach ich indywidualnych możliwości i potrzeb do samodzielnego funkcjonowania w życiu codziennym, zapewnienie im poczucia bezpieczeństwa, akceptacji, pewności siebie. By to osiągnąć, współpracuje z innymi szkołami, przedszkolami, poradniami psychologiczno – pedagogicznymi w Chodzieży oraz w Pile.

?Bal Starosty to dobroczynna zabawa karnawałowa ? mówi starosta Mirosław Juraszek. ?Pieniądze zgromadzone dzięki sprzedaży biletów przeznaczone zostaną na wsparcie Niepublicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej w Chodzieży, który w skali powiatu jest placówką wyjątkową. Bal przeznaczony jest dla wszystkich zainteresowanych, uczestniczyć może w nim każdy, kto zaopatrzy się w bilet.

 W tym roku bawić nas będą warszawski zespół ?The Warsaw Dixielanders? oraz ?DJ Błażej?. Atrakcją wieczoru będą uhonorowani wieloma międzynarodowymi nagrodami artyści Studia Piosenki przy Młodzieżowym Domu Kultury w Chodzieży. Środki można przekazać w drodze loterii fantowej oraz licytacji. Nawet nie biorąc udziału w balu, nadal można wesprzeć inicjatywę, przekazując fanty na loterię.

?Spotykamy się 16 lutego 2019 roku o godz. 19.00 w sali ?Platinum? w Budzyniu. Zapraszamy, by spędzić ten wieczór razem z nami ? dodają starostowie Mirosław Juraszek i Julian Hermaszczuk.

 

VIII Bal Dobroczynny Starosty Chodzieskiego

16 lutego 2019, godz. 19.00, Sala ?Platinum? w Budzyniu

bilety w cenie 300 zł od pary

Kontakt dla fundatorów fantów loteryjnych i w sprawie biletów:

Starostwo: 600 820 494                     Szkoła: 728 805 437

 

Fot. W ubiegłym roku stowarzyszenie ?Różowa Wstążeczka? otrzymało 12 000 zł., zebranych w trakcie balu

Powiat Chodzieski