VIVO! Piła: „Tu zaczyna się drugie życie książek!”

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Co dzieje się z książkami, gdy zabraknie dla nich miejsca na półkach domowej biblioteczki? Ich los nie zawsze bywa różowy, ale zdarzają się też dobre zakończenia. Od 3 sierpnia w VIVO! Piła zyskały drugie życie i na specjalnie przygotowanym regale, zlokalizowanym przy strefie gastronomicznej, czekają na wszystkich chętnych! Lekturze można oddać się na miejscu lub zabrać wybrane egzemplarze do domu.

Przygarnij, wypożycz lub podaj dalej

Bookcrossingowe gabloty i biblioteczki plenerowe coraz częściej pojawiają się w przestrzeni publicznej. Można znaleźć je w parkach, kawiarniach, kinach studyjnych czy na przystankach komunikacji miejskiej. Od niedawna – także w VIVO! Piła. Centrum wraz z Eneris Surowce-Altvater Piła w ramach akcji ,,Tu zaczyna się drugie życie książek” ratuje porzucone dzieła literackie, które – zamiast ulec zniszczeniu – ponownie wracają do obiegu. Wszystkie pozycje z udostępnianego w VIVO! księgozbioru można zabrać do domu, bez konieczności ich oddawania czy pozostawiania innych na wymianę. Można też, na miejscu, przeczytać wybraną książkę. Regał znajduje się nieopodal food courtu.

Książki z odzyskaną wartością

Co dzieje się z nieudanymi prezentami książkowymi? Gdzie kończą stare tomy, które muszą ustąpić miejsca nowościom? Te z nich, które trafiły do sortowni Eneris Surowce-Altvater Piła, zyskały drugie życie. Każda pochodząca z odzysku pozycja, przed umieszczeniem jej na regale VIVO!, przeszła drobiazgową selekcję. Powstały w ten sposób księgozbiór składa się z unikalnych i różnorodnych pod względem gatunku, tematyki oraz daty wydania tytułów z literatury dziecięcej, młodzieżowej i tej skierowanej do dorosłych. W ramach akcji organizatorzy zapewniają stały dostęp do książek, systematycznie aktualizując zawartość regału. Wydarzenie promuje czytelnictwo, jest całkowicie bezpłatne, a do tego nie ma określonego terminu zakończenia!  Zapraszamy do VIVO!

Klaudyna Łagocka
Open Media