Zapraszamy na koncerty i pikniki na Stadionie Powiatowym w Pile

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Już 14 sierpnia Rodzinny Piknik Wojskowy, 22 sierpnia Piknik Szybowcowy i na początku września koncert Strachy Na Lachy. To wszystko dla mieszkańców już niedługo na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile.

– Zapraszam mieszkańców na kolejne ciekawe wydarzenia, które odbędą się w sierpniu i we wrześniu na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile. Co ważne, będą bezpłatne. Zależy nam, aby mogło w nich uczestniczyć jak największe grono mieszkańców, niezależnie od zasobów portfela – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.
Powiat Pilski – Starostwo Powiatowe w Pile, jako główny organizator na wiele z tych wydarzeń otrzymał dofinansowanie m.in. z programu „Niepodległa” Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.  

RODZINNY PIKNIK WOJSKOWY – koncert zespołu ŻUKI
14 sierpnia, w 99. rocznicę powstania stadionu odbędzie się Rodzinny Piknik Wojskowy z okazji Święta Wojska Polskiego. Powiat Pilski we współpracy z Wojewódzkim Sztabem Wojskowym w Poznaniu oraz Wojskową Komendą Uzupełnień w Pile zorganizował już dwie edycje tego wydarzenia i zawsze cieszyły się one ogromnym zainteresowaniem mieszkańców.

– W tym roku ponownie zaprezentują się liczne jednostki Wojska Polskiego. Po raz pierwszy będziemy także gościć wojska USA. Wieczorem zagra zespół ŻUKIi, do tego będzie wiele innych atrakcji, w tym darmowa wojskowa grochówka i zamki dmuchane dla dzieci –  zaprasza starosta Eligiusz Komarowski.  

Więcej szczegółów na temat tego wydarzenia przedstawia major Robert Nazaruk, Zastępca Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Pile:
– W tym wydarzeniu uczestniczyć będzie 14 jednostek Wojska Polskiego, 5 stowarzyszeń wojskowych, klasa przygotowania wojskowego oraz policja i straż pożarna. Zaprezentujemy najnowszy sprzęt i wyposażenie wojsk obrony przeciwlotniczej, inżynierii wojskowej, logistyczny. Zaprezentujemy m.in.:  najnowszy zestaw wyrzutni rakietowej POPRAD, rosomaki – wylicza.   

Podczas Pikniku wystąpią orkiestry wojskowe, odbędzie się musztra paradna. Obecnych będzie ok.  40 rekonstruktorów, miłośników historii i wojskowości polskiej, prezentujących dawne uzbrojenie i  wyposażenie żołnierzy polskich, w tym sprzęt. Zorganizowany będzie także „nadwiślański obóz”, zaaranżowany na obóz polskich żołnierzy walczących w Bitwie Warszawskiej.

PIKNIK SZYBOWCOWY – koncerty GOLDEN LIFE i KOMBI
Kolejne wydarzenia na Stadionie Powiatowym odbędą się 21 i 22 sierpnia.
21 sierpnia będziemy obchodzić 85. rocznicę powstania Szybowcowej Szkoły Ślizgowej nr 10 w Rzadkowie, która od 1936 r. do 1952 r. mieściła się w budynku obecnego Domu Pomocy Społecznej. Tego dnia w tym miejscu uroczyście zostanie otwarta ścieżka historyczno-edukacyjna poświęcona szkole szybowcowej.   
Z kolei wieczorem, 21 sierpnia na Stadionie przy Okrzei zagrają popularne zespoły Golden Life i KOMBI. 

22 sierpnia na stadionie odbędzie się Piknik Szybowcowy, podczas którego zaprezentujemy zabytkowy szybowiec Wrona, na którym latali piloci ze szkoły w Rzadkowie oraz szybowce z pilskiego aeroklubu, modele latające, paralotnie.

Odbędzie się koncert odlotowych Coverów i Rodzinny Festiwal Latawców. Dla dzieci darmowe dmuchane zamki, puszczanie baniek mydlanych i wiele innych atrakcji.

Pomysłodawcą uczczenia historii Szkoły Szybowcowej Ślizgowej nr 10 w Rzadkowie jest instr. pil. Jerzy Siatkowski, były sekretarz generalny Polskiego Aeroklubu, z którym współpracujemy przy organizacji tych wydarzeń.
–  Jestem niezmiernie wdzięczny panu Staroście i wszystkim osobom zaangażowanym w te obchody. Pamięć o Szkole Szybowcowej, jej instruktorach i wykształconych tu pilotach jest niezwykle ważna dla mieszkańców powiatu pilskiego, zwłaszcza młodego pokolenia. Pochodzę z Ujścia, często przelatywałem nad byłą szkołą szybowcową w Rzadkowie, która została przeniesiona do Strzyżewic koło Leszna i dała początek Centralna Szkoła Szybowcowa Aeroklubu Polskiego w Lesznie. Szkoła w Rzadkowie ma piękną tradycję i była ważnym ośrodkiem szkolenia w kraju. Warto to uczcić i ocalić od zapomnienia. Zapraszam. 

EKO – MEETING POWIATU PILSKIEGO  – KONCERT ZESPOŁU STRACHY NA LACHY
4 września kolejne wydarzenie na stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile. Tym razem poświęcone ekologii, zdrowemu stylowi życia, aktywności fizycznej.
Odbędą się m.in. pokazy sportowe, prezentacje gmin, działkowców, nie zbraknie atrakcji dla dzieci.  
A o godz. 20.30 koncert kultowego zespołu Strachy Na Lachy.

Zapraszamy. Warto już planować najbliższe weekendy na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile.   

Powiat Pilski
Fot. Wasze Media