VIVO! Piła zaprasza na bezpłatne warsztaty z RKO i pokaz samoobrony

Najnowsze Piła Sport Wydarzenia Zdrowie

 PIŁA. Co zrobić w sytuacji zagrażającej życiu? Wypadek, zadławienie, zapaść – to sytuacje, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć, ale możemy nauczyć się na nie prawidłowo reagować. Już niebawem w VIVO! Piła odbędą się warsztaty pierwszej pomocy. W poniedziałek, 6 grudnia, w godz. 10.00-18.00 uczestnicy będą mieli okazję zdobyć praktyczną wiedzę nie tylko o czynnościach ratunkowych, ale także o samoobronie i profilaktyce uzależnień.

Na naukę nigdy nie jest za późno, szczególnie jeśli w grę wchodzi ludzkie życie! Przekonuje o tym VIVO! Piła, zapraszając na warsztaty z pierwszej pomocy. Już 6 grudnia wykwalifikowani medycy odwiedzą pilskie centrum handlowe i pokażą, jak prawidłowo opatrywać rany, jak wygląda ułożenie w pozycji bocznej bezpiecznej, co robić w przypadku zadławienia, a także jak przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową u dzieci i dorosłych. Oprócz szkolenia z pierwszej pomocy, zaplanowany jest również pokaz samoobrony, podczas którego odwiedzający zdobędą praktyczną wiedzę o skutecznej obronie przed napastnikiem. Instruktorzy podpowiedzą, jak prawidłowo oceniać zagrożenie oraz jak zareagować w niepokojącej sytuacji. Poruszą też temat profilaktyki uzależnień i z chęcią odpowiedzą na wszystkie nurtujące pytania.

– Żyjemy w czasach, kiedy umiejętność udzielania pierwszej pomocy jest niezbędna. Każda osoba potrafiąca prawidłowo zareagować w niebezpiecznej sytuacji pełni nieocenioną rolę w tzw. łańcuchu przeżycia tłumaczy Magdalena Drzewiecka, Center Manager VIVO! Piła. –  Nadchodzące wydarzenie w naszym centrum handlowym to doskonała okazja, aby w przyjemnych okolicznościach i pod okiem świetnych specjalistów, nauczyć się RKO czy technik samoobrony – dodaje.

Warsztaty pierwszej pomocy w VIVO! Piła odbędą się w poniedziałek, 6 grudnia, w godz. 10.00-18.00. Wydarzenie jest bezpłatne.

Kinga Gawlik
Open Media