W Ciszkowie palił się dom

Czarnków Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

CISZKOWO. Ponad trzy godziny zajęło strażakom ugaszenie budynku mieszkalnego w Ciszkowie.  Ogień pojawił się 19 października po godzinie ósmej rano.

Do zdarzenia zadysponowano strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Czarnkowie oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Krucza i Lubasza. Na miejsce udał się także Komendant Powiatowy PSP w Czarnkowie wraz z Zastępcą Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Czarnkowie.

Zanim służby ratunkowe dotarły na miejsce, pracownicy firmy budowlanej remontującej jezdnię w pobliżu miejsca pożaru, wyprowadzili z płonącego budynku 84-letnią mieszkankę. Załoga pogotowia ratunkowego zdecydowała o konieczności hospitalizacji  kobiety, którą przewieziono do Szpitala Powiatowego w Czarnkowie.

-W momencie dojazdu na miejsce zdarzenia strażacy zastali całkowicie zadymiony parterowy budynek mieszkalny. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pierwszej pomocy przedmedycznej mieszkance budynku, a następnie ugaszeniu pożaru. Jednocześnie przystąpiono do lokalizacji źródeł zasilania wodnego i oparto je o instalację hydrantową – informuje asp. sztab. Jan Banachowicz. – Po ugaszeniu zarzewi przystąpiono do prac rozbiórkowych nadpalonych elementów konstrukcyjnych i usunięciu innych pozostałości po pożarze. Dalsze działania polegały na sprawdzeniu rozkładu temperatur oraz stanu atmosfery gazowej w pomieszczeniach objętych pożarem.

(Red.)
Fot. JRG Czarnków