W domu odnaleziono ludzkie szczątki

Najnowsze Piła Regiony Wydarzenia

W miejscowości Rudna pod Piłą, w jednym z domów, w piwnicy odkryto zakopane ludzkie szczątki. Na szczątki podczas prac remontowych w piwnicy natrafił nowy właściciel domu.

Na miejscu pracowała policja oraz zaangażowani w akcję funkcjonariusze z poznańskiego Archiwum X. Szczątki były zakopane w ziemistej podłodze.

– Tam na miejscu przez wiele godzin były prowadzone oględziny, te szczątki zostały zabezpieczone do dalszych badań. Wstępnie możemy powiedzieć, że na pewno znajdowały się one pod ziemią przez wiele wiele lat. Również będziemy prowadzić wspólnie z ekspertami próbę identyfikacji osoby, do której te szczątki mogą należeć – mówi Andrzej Borowiak.

Jedna z hipotez, którą ma sprawdzić policja, zakłada, że są to szczątki należące do zaginionego w 1999 roku właściciela domu. Mężczyzna miał zniknąć z dnia na dzień. Jego poszukiwania trwały wiele miesięcy, zaangażowano nawet jasnowidza. W tamtym czasie mówiło się, że miał zatarg z grupą Romów, podejrzewano porwanie.

Policja nie informuje, kto dokładnie sprzedał wspomniany dom. Według nieoficjalnych informacji była tożona zaginionego przed laty mężczyzny.

Fot. Radio Poznań