Znęcał się psychicznie i fizycznie nad byłą partnerką

Najnowsze Regiony Wydarzenia Złotów

Policjanci z Komisariatu Policji w Jastrowiu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o znęcanie się psychicznie i fizycznie nad byłą partnerką. Postanowieniem Sądu Rejonowego w Złotowie 37-latek najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie śledczym. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W sobotę (17.02) jastrowscy funkcjonariusze zostali powiadomieni przez mieszkankę miasta o tym że jej były partner dobija się do mieszkania i słowami wulgarnymi wyzywa ją. Pretekstem przyjścia do domu byłej partnerki, miała być wizyta u dziecka i wyjście z nim na spacer. W związku z tym, że mężczyzna już wcześniej stosował przemoc wobec partnerki, a w tej sprawie prowadzone jest postępowanie w sprawie znęcania się, Prokurator wydał agresorowi zakaz zbliżania się do kobiety i jej mieszkania. Z obawy przed agresywnym byłym partnerem, kobieta wpuściła go do mieszkania. Wówczas 37 latek stał się jeszcze bardziej agresywny i zaczął odgrażać się, że pozbawi ją życia.

Mieszkaniec Jastrowia został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Był nietrzeźwy. W kolejnych dniach został przesłuchany i przedstawiono mu zarzuty znęcania się fizycznego i psychicznego, znieważenia osoby małoletniej oraz kierowania gróźb wobec byłej partnerki.

Na wniosek prowadzących postępowanie Policjantów i Prokuratora, sędzia Sądu Rejonowego w Złotowie zastosował wobec sprawcy przemocy najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy.

Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.