W GARAŻU PROWADZIŁ PLANTACJĘ KONOPI

Na sygnale Najnowsze Piła

PIŁA. Kryminalni zatrzymali mężczyznę, który w garażu zorganizował profesjonalną plantację konopi. Policjanci zabezpieczyli ponad 1,6 kg suszu marihuany, 20 roślin konopi indyjskich oraz specjalistyczne urządzenia do produkcji narkotyków.

Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że jeden z mieszkańców Piły może posiadać znaczne ilości narkotyków. Kiedy ich przypuszczenia się potwierdziły, funkcjonariusze przystąpili do realizacji.

Okazało się, że podejrzany mężczyzna zamienił swój garaż w profesjonalnie przygotowane pomieszczenie do uprawy konopi. W środku funkcjonariusze znaleźli ponad 1,6 kg suszu roślinnego oraz 20 krzewów w rożnych fazach wzrostu. Policjanci zabezpieczyli też urządzenia służące do produkcji narkotyków m.in. specjalistyczne lampy i wentylatory.

49-latek trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut nielegalnej uprawy konopi. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Decyzją Prokuratury Rejonowej w Pile został objęty dozorem policyjnym.

mł. asp. Jędrzej Panglisz