W Brzostowie płonął tartak, w Białośliwiu dom, w Brodnej i Krępsku las

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

BRZOSTOWO. Ogromny pożar na terenie tartaku w Brzostowie. Ogień pojawił się dzisiaj przed południem. Płomienie ogarnęły wiaty magazynowe i budynek administracyjny. 

W akcji uczestniczyło kilkanaście jednostek straży pożarnej. Ich działania utrudniał silny wiatr, który  niósł niebezpieczeństwo  przeniesienia się ognia.

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru. Według relacji świadków, ogień pojawił sie nagle i błyskawicznie ogarnął wiaty magazynowe.

Na szczęście nikt nie ucierpiał. Strażakom udało sie również obronić  przed płomieniami sąsiadujace z tartakiem budynki.

***

Niemal prosto z pożaru tartaku w Brzostowie strażacy zostali skierowani do kolejnego groźnego zdarzenia. Tym razem ogień pojawił się na terenie jednej z posesji przy ulicy Podgórnej w Białośliwiu.

***

Także w tym samym czasie ponad 20 jednostek straży pożarnej  zostało skierowanych do gaszenia pożaru lasów w Brodnej  (gm. Kaczory) i Krępsku (gm. Szydłowo). Ich działania utrudniał porywisty wiatr, który wzmagał rozprzestrzenianie się ognia.

 (Red.)