W KLUBIE PACJENTA O UZALEŻNIENIACH I DEPRESJI WŚRÓD MŁODZIEŻY

Najnowsze Piła Regiony Wydarzenia

W Centrum Powiatowym ISKRA w Pile odbyło się kolejne spotkanie w ramach Klubu Pacjenta w Centrum Powiatowym ISKRA w Pile, zorganizowane przez Fundację “Z sercem do Pacjenta”.

Tymy razem jego uczestnikami byli uczniowie szkół ponadpodstawowych, a tematem była profilaktyka chorób cywilizacyjnych, w tym różnego rodzaju uzależnienia oraz depresja. Młodzież wysłuchała prelekcji m.in. na temat wpływu energetyków i używek na organizm młodego człowieka, zagrożeń dla zdrowia związanych z uzależnieniem od nikotyny, alkoholu, narkotyków.

Obecni byli przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pile, Szkoły Policji w Pile, Powiatowego Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego w Pile oraz Grupy American Heart of Poland.
Kolejna edycja Klubu Pacjenta miała na celu promowanie zdrowego stylu życia oraz edukację zdrowotną wśród młodzieży, co jest szczególnie istotne w obecnych czasach.

Podczas spotkania wysłuchano następujących prelegentów, którzy podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem:
1. Alicja Grzegorczyk z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przybliżyła nam problematykę używek i ich wpływ na zdrowie człowieka.
2. Młodsza asp. Weronika Bugaj ze Szkoły Policji w Pile skoncentrowała się na zrozumieniu emocji i kroku w stronę zdrowia psychicznego.
3. Komisarz Michał Kosarski również ze Szkoły Policji w Pile przedstawił nam konsekwencje prawne związane z narkotykami.
4. Kinga Ostrówka z Grupy American Heart od Poland omówiła temat stresu i jego wpływu na nasze serce.
5. Justyna Jakubów z Fundacji “Z sercem do pacjenta” przedstawiła “5 strategii wspierających mocne zdrowe i mocne serce” oraz zaprezentowała zestaw kreatywnych narzędzi do ćwiczenia pamięci – “5 minut dla mózgu”.

powiat.pila.pl