W Pile powstaje kolejny nowy budynek mieszkalny

Najnowsze Piła Wydarzenia

33 nowe mieszkania powstają przy ulicy Kity. Inwestycję realizuje pilskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Wartość budowy to ponad 8 700 000 złotych, z czego 7 000 000 zł stanowi dofinansowanie Banku Gospodarstwa Krajowego, a 1 700 000 zł to wkład z budżetu miasta.

O problemie mieszkaniowym, a właściwie o wadze mieszkań w życiu szczególnie młodych ludzi i możliwości ich rozwoju, słyszymy codziennie w telewizji. My o tym nie mówimy, tylko budujemy. W ostatnim czasie na terenie miasta powstało ponad 300 mieszkań, a kolejne 33 właśnie są w budowie – mówi prezydent Piły Piotr Głowski.

Jest to kolejny budynek pilskiego TBS-u, realizowany z dofinansowaniem gminy i Banku Gospodarstwa Krajowego. Jest to 23 obiekt który realizujemy, w którym znajdują się 23 mieszkania o łącznej powierzchni ponad 1600 metrów kwadratowych. Cena jednego metra wyniesie 5 400 złotych – informuje Remigiusz Dekarli, prezes Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Pile.

Mieszkania – dwu i trzy pokojowe, o powierzchni średnio 50 metrów kwadratowych – budowane są pod klucz i są w pełni wykończone, czyli mają: wyposażone łazienki, położone płytki i wykładziny podłogowe, wymalowane ściany i sufity oraz wykonaną stolarkę okienną i drzwiową. Prace budowlane przebiegają bez opóźnień i zakończenie inwestycji powinno nastąpić zgodnie z planem, czyli w sierpniu bieżącego roku. Termin zasiedlania nowych lokali mieszkalnych wyznaczono natomiast na wrzesień tego roku.

Żeby zamieszkać wystarczy wprowadzić się z własnymi meblami – podsumowuje R. Dekarli.

piła.pl