W ścisłej czołówce

Najnowsze Piła Sport Wydarzenia
Lekkoatleci pilskiej „Gwdy” udanie rozpoczęli sezon startów przełajowych w ogólnopolskich imprezach mistrzowskich. W Gryfinie k. Szczecina startowali w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Biegach Przełajowych wliczanych do ogólnopolskiego współzawodnictwa w sporcie młodzieżowym.
W stawce najlepszych młodych biegaczy z woj. wielkopolskiego i zachodniopomorskiego w ścisłej czołówce było kilku zawodników pilskiej „Gwdy”. Hubert Margowski w biegu na 2000 m i Jakub Kulpa na 3000 m zajęli wysokie 4 miejsca. Tym samym potwierdzili, że są bardzo utalentowanymi biegaczami i mają predyspozycje do kontynuowania dobrych tradycji biegaczy „Gwdy”. Miłą niespodziankę zrobił też czyniący stałe postępy Konrad Kadecki, który w biegu na 3000 m zajął szóste miejsce. Ponadto miejsca punktowane zajęli: ósme- Wiktor Karpowicz, trzynaste- Cyprian Sikorski i Jan Langner, czternaste- Witold Nowak.
Łącznie biegacze „Gwdy” wywalczyli kolejne 7 pkt do ogólnopolskiego współzawodnictwa w sporcie młodzieżowym. Przed zawodnikami „Gwdy” jeszcze jedna impreza przełajowa rangi mistrzowskiej w Oleśnie odbędą się Przełajowe Mistrzostwa Polski U18 i U20.