W Starej Łubiance odbyły się Dożynki Gminne

Najnowsze Piła Rolnictwo Wydarzenia
Gwiazdą wieczoru był zespół Power Play, a goście mieli możliwość za darmo poczęstować się pieczonym prosiakiem i grochówką. Do tego nie zabrakło atrakcji dla dzieci, stoisk handlowych i gastronomicznych. Stara Łubianka w piękny sposób obchodziła swoje święto plonów.
Do Starej Łubianki tłumnie zjechali się nie tylko mieszkańcy Gminy Szydłowo, ale też okolicznych miejscowości. Pogoda dopisała, a frekwencja przerosła oczekiwania.
Wszystko zaczęło się mszą dożynkową w kościele w Starej Łubiance. Stąd też, zaraz po liturgii, na boisko sportowe (miejsce dożynek) ruszył dożynkowy korowód. I napisać, że był on wyjątkowo piękny i kolorowy, to napisać niewiele. To po prostu trzeba było zobaczyć na żywo.
Oficjalnie rozpoczęto wydarzenie, powitano gości i mieszkańców. Swoje coroczne przemówienie wygłosił Wójt Gminy Szydłowo Tobiasz Wiesiołek, a po nim na scenie pojawili się z kolei zaproszeni goście, kierując swe słowa do licznie zebranych. Chwilę później do akcji wkroczył Zespół Pieśni i Tańca „Łany”, który odprawił obrzęd dożynkowy.
Warto wspomnieć, że nie lada gratką – szczególnie dla miłośników wieprzowiny – był zaserwowany bezpłatnie prosiak z doła. Pyszne dania pojawiły się też na pięknie udekorowanych stoiskach przygotowanych przez sołectwa rywalizujące w ramach
Dożynkowego Konkursu Sołectw. Konkurs ten składał się z czterech kategorii: stoiska dożynkowego, przyczepy dożynkowej, dożynkowego przystrojenia sołectwa i wieńca dożynkowego. Jak ostatecznie przedstawiają się jego wyniki?
Tego dowiedzieliśmy się – a jakżeby inaczej – właśnie podczas Dożynek. Pierwsze miejsce zajął gospodarz dożynek – sołectwo Stara Łubianka, na drugim stopniu podium stanęło sołectwo Kotuń, a na trzecim miejscu uplasowało się sołectwo Leżenica.
To była fantastyczna rywalizacja, bo każde z sołectw wspięło się na wyżyny swoich możliwości. Rzec można, że cały ubiegły tydzień – a czego kulminacją był miniony weekend – Gmina Szydłowo żyła wyłącznie dożynkami.
​Podczas święta plonów swój koncert zagrały też Łany, a supportem dla gwiazdy wieczoru był zespół Atest. O 21:00 nastąpił z kolei moment, na który czekali wszyscy zebrani. Na scenie w Starej Łubiance pojawił się zespół Power Play – autorzy takich hitów jak „Lubisz to lubisz”, „Co ma być to będzie”, „NajPiękne” czy „Kochaj mnie” – i dał prawdziwe show. Power Play
doskonale przygotował publikę na zabawę taneczną, która wystartowała około 22:00 i trwała do białego rana.
To było piękne święto plonów. Dokładnie takie, na jakie zasługują rolnicy i mieszańcy wsi.
Kamil Grochowski
Inspektor ds. marketingu i komunikacji
Gmina Szydłowo