W swoim krótkim życiu, przeszedł już wiele. Sale szpitalne nie są mu obce…

Najnowsze Piła Wydarzenia Zdrowie

Gabryś jest skrajnym wcześniakiem, urodził się trzy miesiące za wcześnie, niestety to ma wpływ na jego dzisiejszy stan zdrowia.

Chłopiec niebawem skończy 4 lata. W swoim krótkim życiu, przeszedł już wiele. Sale szpitalne nie są mu obce. Przeszedł dwie operacje przepukliny pachwinowej (prawej i lewej). Walczy z niedokrwistością. Ma problemy kardiologiczne, gdyż zdiagnozowano u niego niezamknięty otwór owalny serca. Na tym nie koniec… Wymieniać można długo: torbiel na wątrobie, naczyniak pod skórą na ręce, nieżyt nosa, refluks żołądka, atopowe zapalenie skóry, zaburzenia i problemy neurologiczne, nad którymi nie panuje przy napadach – okalecza się. Chłopiec cierpi także na zaburzenia czucia głębokiego, ma problemy z zapamiętywaniem.

– Jesteśmy pod opieka psychiatry i psychologa. Chodzi na zajęcia wczesno szkolne co bardzo dobrze wpływa na rozwój syna, który przejawia zachowania dziecka autystycznego i adhd. Ponadto oczekujemy na badanie wzroku, gdyż Gabryś nie odróżnia kolorów – mówi matka chłopca.

Chłopiec uczęszcza na systematyczną rehabilitację z fizjoterapeutą, bowiem stwierdzono u niego przykurcz i napięcie mięśniowe. To generuje dodatkowe koszty. Gabryś musi leczyć się w szpitalu oddalonym od jego miejsca zamieszkania o ponad 200km.

Pomimo wielu problemów zdrowotnych chłopiec jest bardzo żywiołowy, uśmiechnięty i silny; od samego początku dzielnie walczy o powrót do zdrowia. Gabrysiowi można pomóc poprzez wpłaty za pośrednictwem portalu: https://pomagam.pl/wb7wcxen.

pomagam.pl