W Szwecji sprawdzali zapięte pasy

Najnowsze Wałcz Wydarzenia

WAŁCZ. Policjanci z wałeckiej drogówki przeprowadzili działania skierowane do kierowców i pasażerów pod nazwą ?Pasy ratują życie!? Do akcji włączyli się strażnicy gminni. Zatrzymani do kontroli kierowcy otrzymywali zapachowe zawieszki do oraz materiały profilaktyczne, a mali pasażerowie odblaski.

Działania pod nazwą ?Pasy ratują życie!?- prowadzone były w Szwecji w gminie Wałcz.

-Mundurowi  przypominali o tym, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, a zwłaszcza ograniczeń prędkości – mówi asp. Beata Budzyń z KPP w Wałczu. – Zderzenie samochodu jadącego z prędkością 80 km/godz. ze stałą przeszkodą typu: drzewo, słup czy stojąca ciężarówka, jest niemal zawsze śmiertelne dla osób znajdujących się w samochodzie. Całkowicie bez szans jest osoba, która nie zapięła pasów bezpieczeństwa. Zapięte pasy, wiążą kierowcę z autem, umożliwiając lepsze wyczucie pojazdu i zwiększenie precyzji kierowania.

Zapięte pasy w momencie wypadku drogowego to najczęściej jedyna szansa na przeżycie. Z przeprowadzonych badań wynik, że 50% ofiar śmiertelnych wypadków drogowych mogłoby żyć, gdyby w chwili zdarzenia miały zapięte pasy.

-Podczas prowadzonych działań zatrzymani do kontroli kierowcy otrzymywali zapachowe zawieszki do aut oraz materiały profilaktyczne, a mali pasażerowie odblaskowe zawieszki – dodaje Budzyń. -Policjanci w białych czapach w tym, krótkim spotkaniu uświadamiali dzieci jak ważna i bezpieczna jest podróż w foteliku i zapinanie pasów bezpieczeństwa.

 (Red.)
 Fot. KPP Wałcz