Pożar mieszkania na Zaciszu

Czarnków Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

CZARNKÓW. Ponad 20 strażaków gasiło pożar mieszkania w jednym z bloków na osiedlu Zacisze. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Pożar wybuchł 22 lipca po godzinie 21.

-Do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego wpłynęło zgłoszenie o wybuchu gazu w mieszkaniu znajdującym  się na pierwszym piętrze bloku mieszkalnego na osiedlu Zacisze – informuje st. asp. Paweł Sobczyński z KP PSP w Czarnkowie.

Do akcji skierowano JRG w Czarnkowie, a także jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Lubasza i Sarbii  oraz zespół ratownictwa medycznego.

-Na miejscu okazało się, że pożarem objęta jest kochania, w której przygotowywano potrawy. Nie doszło do wybuchu gazu. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu wody w natarciu na palące się meble, a następnie przewietrzeniu i oddymieniu pomieszczenia.  Jednocześnie sprawdzono sąsiednie mieszkania na obecność  trujących gazów. Zagrożenia nie stwierdzono – dodaje Sobczyński.

Lokatorzy feralnego mieszkania zostali przebadani przez zespół ratownictwa medycznego. Nie wymagali hospitalizacji.

W ponad godzinnej akcji uczestniczyło 23 strażaków. Obecny był również oficer operacyjny w dyspozycji Komendanta KP PSP w Czarnkowie.

(Red.)
Zdjęcia: st. str. Andrzejewski Adam