W trosce o bezpieczeństwo

Edukacja Interwencje Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów

ZŁÓTÓW. Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Złotowie, uczestniczył w spotkaniu zorganizowanym w Jastrowiu, które miało na celu poprawę bezpieczeństwa w rejonie nowo budowanego parku handlowego przy DK 11 w Jastrowiu.

21 lutego odbyło się spotkanie Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego złotowskiej jednostki, z burmistrzem Jastrowia i jego zastępcą, przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, przedstawicielami Urzędu Gminy Jastrowie, Straży Miejskiej oraz inwestorem realizującym budowę parku handlowego w Jastrowiu przy DK11.

Spotkanie miało na celu wskazanie możliwych zagrożeń jakie mogą wystąpić w rejonie budowanych pasaży handlowych ze szczególnym uwzględnieniem niechronionych użytkowników dróg tj pieszych i rowerzystów.

Z uwagi na wzmożony ruch pojazdów ciężarowych oraz osobowych szczególnie w okresie letnim, wskazano, że w rejonie zjazdu i wjazdu na teren handlowy mogą występować utrudnienia w ruchu na drodze krajowej. Poruszono również aspekt braku przejścia dla pieszych oraz przejazdu dla rowerów w tym miejscu, co w przyszłości może doprowadzić do sytuacji gdy piesi i rowerzyści przechodzący przez drogę krajową, narażeni będą na niebezpieczeństwo potrącenia.

Podczas spotkania podjęto decyzję o skierowaniu wniosku o budowę przejścia dla pieszych z doświetleniem w okolicach „centrum handlowego” oraz wyznaczenie zjazdów prowadzących do galerii.

To spotkanie stanowi przykład wspólnych działań i troski o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu złotowskiego.

  • KPP Złotów, mł.asp. Damian Pachuc