W Trzciance stanie Ławka Niepodległości

Najnowsze Trzcianka Wydarzenia
TRZCIANKA. Popisano umowę na budowę ?Ławki Niepodległości? w Trzciance.

Już wkrótce ruszą prace inwestycyjne związane z realizacją zadnia pt. ?Ławka Niepodległości dla samorządów?. Gmina Trzcianka otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Obrony Narodowej w wysokości 30 tys. zł na budowę multimedialnej ?Ławki Niepodległości?, która ma stanąć przy Pomniku Niepodległości na terenie skweru przy Podstawowej Szkole Katolickiej.

W październiku informowaliśmy o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku Gminy Trzcianka na dofinansowanie budowy ?Ławki Niepodległości? w Trzciance. 13 listopada br. podpisano stosowną umowę pomiędzy Ministrem Obrony Narodowej a Gminą Trzcianka na dofinansowanie realizacji zadań związanych z budową pomników upamiętniających tradycję, chwałę i sławę oręża polskiego w formie ?Ławek Niepodległości? ? ławek pomnikowych upamiętniających 100. Rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Ławki Niepodległości w sposób godny upamiętnią polską państwowość, ale także będą miały walory edukacyjne i praktyczne. Siedząc na ławce, każdy będzie mógł zapoznać się z najważniejszymi wydarzeniami, które doprowadziły do odzyskania przez Polskę niepodległości. Ławki będą propagowały historię poszczególnych regionów naszego kraju, w tym Trzcianki ? dzięki nim będzie można odsłuchać Marsz Pierwszej Brygady, przemówienia Marszałka Piłsudskiego i inne nagrania. Duży nacisk postawiono na nowoczesność ? pomniki będą posiadać fotokody QR, które umożliwią ściągnięcie materiałów historycznych oraz ułatwienia, takie jak ładowarki urządzeń mobilnych oraz hot-spot WiFi. Ławka będzie podświetlana systemem LED.

Program budowy Ławek Niepodległości ? to odpowiedź na liczne sygnały od samorządów, które chcą upamiętnić stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Źródło: trzcianka.pl