Wakacje z psem czy kotem to nic trudnego!

Najnowsze Piła Wydarzenia Zwierzęta
Muzeum Życia w PRL w Warszawie, Muzeum Architektury we Wrocławiu czy Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu. Niestety z czworonogiem nie zwiedzimy zamku w Malborku, ale jest tutaj wyznaczone specjalne miejsce, w którym możemy bezpłatnie zostawić psa pod opieką pracowników tej instytucji. Ale już np. zamek Czersk w województwie mazowieckim czy zamek Grodziec w województwie dolnośląskim są w pełni otwarte dla czworonogów.
Bez problemu spędzimy z psem dzień na Westerplatte w Gdańsku. Wybierając się w góry, warto sprawdzić które szlaki są dostępne dla czworonogów. Na przykład w polskich Tatrach dla psów dostępna jest tylko Dolina Chochołowska, ale już po słowackiej stronie możemy z czworonogiem spacerować bez ograniczeń.
Pies jest coraz chętniej widziany na plaży. Przed wyjazdem nad morze upewnijmy się, że w danej miejscowości jest dostępna plaża dla czworonogów. Z czworonogami nad Bałtykiem bez problemu możemy wypoczywać w Jastarni, na plaży w Babich Dołach w Gdyni, w Rewalu, Trzęsaczu, Radzikowie w Kołobrzegu czy Świnoujściu (tutaj działa najstarsza „psia plaża”).
Zadbaj o szczepienia
Jeżeli mamy już wybrany nocleg i zaplanowane atrakcje, czas przygotować naszego czworonoga do wakacyjnego wyjazdu. Warto sprawdzić, czy pies ma aktualne szczepienie przeciwko wściekliźnie. Warto również wybrać się do weterynarza, żeby sprawdzić ogólny
stan zdrowia naszego pupila i zapytać czy zaplanowane atrakcje będą odpowiednie do możliwości zdrowotnych czworonoga. Przy okazji wizyty w lecznicy weterynaryjnej, zaopatrzmy się w środki przeciwko kleszczom.
Pakując walizkę dla czworonoga, pamiętajmy o zapasie karmy, miskach oraz wodzie.
W sklepie zoologicznym można kupić miskę turystyczną, którą po użyciu można złożyć, dzięki czemu zajmuje mniej miejsca. Nie zapomnijmy spakować ulubionych zabawek, legowiska lub kocyka, dzięki którym pies będzie mógł poczuć się choć trochę jak w domu.
Obowiązkowo zabierzmy obrożę, smycz i kaganiec (w niektórych miejscach może być wymagany).
Do obroży przyczepmy tzw. „adresatkę” z naszymi danymi kontaktowymi ,a najlepiej zaczipujmy swojego pupila (darmowe czipowanie psów finansowane przez Miasto Piła).
Będzie to pomocne w przypadku, gdy nasz czworonóg się zagubi. Tak przygotowani możemy ruszać na wspólną wakacyjną przygodę.
A jeśli chcieliby Państwo wesprzeć naszych podopiecznych, jest możliwość przekazania darowizny. Każdy grosz zostanie wykorzystany dla Miluszkowiaków, bo one są głównymi beneficjentami jej działań.
Fundacja Miluszków
Santander Bank Polska S.A.
34 1090 2590 0000 0001 4286 3507
IBAN: PL34109025900000000142863507
SWIFT: WBKPPLPP
„Darowizna dla podopiecznych Miluszkowa”