Wałeccy policjanci przelali krew

Najnowsze Wałcz Wydarzenia

WAŁCZ. Krew to bezcenny dar życia, który ratuje życie wielu osobom. Krew jest tym, co łączy wszystkich, bez względu na płeć, rasę, narodowość, poglądy czy wyznanie. Doskonale wiedzą o tym, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu, którzy regularnie oddają ten ?lek? potrzebującym.

Krwi niestety nie da się wyprodukować, a jedyną jej fabryką jest organizm ludzki. Przy skomplikowanej operacji zużywa się czasami nawet kilka litrów krwi, a jeden dawca może oddać tylko 450 ml krwi. Świadomi potrzeby oddawania krwi są policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu. Liczba policjantów deklarująca chęć niesienia pomocy stale rośnie.

Mundurowi robią to chętnie i regularnie, zabezpieczając tym samym krajowe potrzeby w tym zakresie. Zbliżający się okres letni, to czas, kiedy na drogach będzie panował wzmożony ruch kołowy, zwiększa się liczba zdarzeń na drodze, a tym samym zapotrzebowanie na krew.

W związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Krwiodawcy, przypadającym na dzień 14 czerwca sierż. szt. Mateusz Malinowski i sierż. szt. Grzegorz Krasocki, wieloletni krwiodawcy, popularyzują oddawanie krwi wśród kolegów i koleżanek. Oddanie krwi nic nie kosztuje, a może uratować zdrowie lub życie drugiego człowieka.

Krwiodawcą może zostać każdy zdrowy człowiek w wieku od 18 do 65 lat, który waży co najmniej 50 kilogramów i jest zdrowy.

 Asp.Beata Budzyń

 KPP Wałcz