Wałecka policjantka szyje wyprawki dla ukraińskich niemowlaków

Interwencje Najnowsze Polityka Wałcz Wydarzenia
„Policjantka- niezwykła „wolontariuszka” z Wałcza niesie pomoc rodzicom, po stracie dziecka a także szyje wyprawki na ukraińskie „porodówki”.

W każdej wolnej chwili siada do maszyny i szyje dla maluszków poduszeczki, kołderki, czapeczki i rożki, które trafiają do wałeckiego szpitala i na ukraińskie „porodówki”.

Dorota lubi pomagać i robi to „od zawsze”. Ta bezinteresowna pomoc sprawia, że czuje się potrzebna i daje jej możliwość stawać się coraz lepszą. Uważa, że dzięki temu dostrzega wokół więcej dobra, którym sama chętnie się dzieli. Swoim pomaganiem nie pochwaliła się nikomu. O inicjatywie policjantki koledzy dowiedzieli się przypadkowo.

Asp. Dorota Samusionek Rychlicka w wałeckiej komendzie służy od 14 lat. Na co dzień przesłuchuje sprawców wykroczeń, świadków i przyjmuje zawiadomienia od pokrzywdzonych.  Natomiast prywatnie od 5 lat jest wolontariuszką w fundacji „Tęczowy Kocyk”, która wspiera szyjąc ubranka.

„Tęczowy Kocyk” otula swoim podwójnym ciepłem: ubrankami i miłością. To wzruszająca inicjatywa dzięki, której wspaniali wolontariusze tacy jak Dorota szyją miniaturowe ubranka, w które można otulić przedwcześnie urodzone dzieci.

Teraz w związku z zaistniałą sytuacją na Ukrainie postanowiła wesprzeć szpitale na Ukrainie  i przekazać tam uszyte przez siebie wyprawki i „Poduszki dla Ukraińskich Maluszków” na porodówki.  Jej upominki trafią do  najmłodszych obywateli  tego państwa.
Gotowe wyprawki ruszają dzisiaj w drogę.

Jesteśmy dumni z naszej koleżanki. Jest wspaniałym przykładem do naśladowania.

  • KPP Wałcz