WANDAL USZKODZIŁ FIGURĘ JANA PAWŁA II

Czarnków Interwencje Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

Bezmyślne zachowanie 20-letniego mieszkańca Lubasza znajdzie swój finał w sądzie. Młody mężczyzna odpowie za uszkodzenie figury Jana Pawła II w Dębem gm. Lubasz. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zawiadomienie o uszkodzeniu mienia dotarło do czarnkowskich policjantów 17 października br. Z poczynionych ustaleń wynikało, że nieznany sprawca w tylnej części figury Jana Pawła II wyłamał kilka elementów tworzywa, powodując straty w wysokości 1500 złotych.

Kryminalni z czarnkowskiej komendy natychmiast przystąpili do szukania osoby odpowiedzialnej za to przestępstwo. Wykonali w tej sprawie szereg czynności i na bieżąco weryfikowali zebrane informacje. W ich efekcie wytypowali sprawcę. To 20-letni mieszkaniec Lubasza. Zaraz po zatrzymaniu trafił na komendę, gdzie usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Podczas składania wyjaśnień przyznał się do zarzucanego mu czynu. Tłumaczył swoje zachowanie zbyt dużą ilością wypitego alkoholu.

Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności. Jednak o ostatecznej dla niego karze zadecyduje sąd.

Karolina Górzna-Kustra

Wandal uszkodził figurę Jana Pawła II – Aktualności – KPP Czarnków (policja.gov.pl)