WARTO KORZYSTAĆ Z NOWYCH POŁĄCZEŃ AUTOBUSOWYCH W POWIECIE

Najnowsze Piła Wydarzenia

Przypominamy, że od nowego roku na siedmiu liniach kursują autobusy w ramach połączeń współfinansowanych przez Powiat Pilski i Wojewodę Wielkopolskiego. Sieć nowych połączeń liczy blisko 500 kilometrów, a swoim zasięgiem objęła 57 miejscowości.  

Dziennie autobusy na nowych trasach pokonują prawie 1800 km. Obsługuje je trzech przewoźników:
– 1222 km przejeżdża PKS Piła (to prawie połowa wszystkich kursów wykonywanych przez tego przewoźnika),
– 296 km NovaBus,
– 258 km WTP Wałeckie Towarzystwo Przewozowe „Lasocki”.

Warto skorzystać z transportu publicznego, rozkłady jazdy znajdują się na naszej stronie:

https://www.powiat.pila.pl/aktualnosci/5447,rozklady-jazdy-polaczen-dofinansowanych-przez-powiat-pilski

Powiat Pilski – Starostwo Powiatowe w Pile jako jeden z nielicznych samorządów w naszym regionie pozyskał dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych, które pozwoliło na uruchomienie nowych tras i likwidację białych plam w transporcie publicznym.
– Pracujemy nad uruchomieniem kolejnych połączeń autobusowych na terenie gmin powiatu pilskiego. Czekam na sugestie mieszkańców, do jakich jeszcze miejscowości powinny  dojeżdżać autobusy. Mam nadzieję, że za naszym przykładem pójdą kolejne samorządy – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Całkowita wartość projektu to ponad 1 mln 276 407 zł, z czego dofinansowanie przekazane przez Wojewodę Wielkopolskiego w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Połączeń Autobusowych to 1 126 407zł, a wkład własny Powiatu Pilskiego to 150 187zł.

powiat.pila.pl