Z SERCEM DLA ADRIANA

Najnowsze Wałcz Wydarzenia

Minął kolejny rok jak policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu podjęli inicjatywę pomagania poprzez metalowe serce. Zebrane plastikowe nakrętki już czwarty raz przekazane zostały na pomoc w rehabilitacji młodego mieszkańca Wałcza.

Dokładnie czwarty raz Adrian odwiedził policjantów w towarzystwie swoich rodziców aby odebrać plastikowe nakrętki. Ta niewielka pomoc ma ogromne znaczenie w rehabilitacji 32 letniego mieszkańca Wałcza. O Adrianie policjanci dowiedzieli się przypadkowo i postanowili pomagać. Młody człowiek urodził się z dziecięcym porażeniem czterokończynowym.

Ta niepełnosprawność wymaga stałej rehabilitacji, a to wiąże się z kosztami finansowymi. Dlatego stała pomoc jest nieodzowna. Dzięki metalowemu sercu w sumie zebrano blisko 300 kg nakrętek. Podczas spotkania policjant dzielnicowy sierż. Daniel Hibner wręczył Adrianowi kalendarz na 2023 rok na kartkach którego prezentują się wałeccy policjanci w trakcie zadań służbowych.

Metalowe serce stanęło przed wałecką komendą dokładnie jesienią 2021 roku. Policjanci serdecznie dziękują wszystkim tym mieszkańcom, którzy również włączyli się w pomaganie Adrianowi i zapełniają metalowe serce.

walcz.policja.gov.pl