Warto przypomnieć – to ten spot wygrał

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Spot filmowy z Piły najlepszy w konkursie pn. “Aktywny senior, to bezpieczny senior”.

Niedawno w Warszawie nagrody odebrali insp. Sebastian Cichocki, Komendant Powiatowy Policji w Pile, Eligiusz Komarowski, Starosta Pilski i Bogumiła Cybulska i prezes UTW w Pile.

A oto zwycięski spot.

 

https://www.facebook.com/KomarowskiEligiusz/videos/2194060070920643/?t=6

 

Film -przypomnijmy –  powstał w ramach akcji społecznej i prewencyjnej, które pilska policja prowadzi wśród seniorów. Bowiem to osoby starsze są najbardziej narażone na działania oszustów i złodziei, często są ofiarami wypadków drogowych. Wystąpili w nim słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pile, członkowie Stowarzyszenia Jeziorki Aktywna Wieś oraz funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Pile. Spot promuje zarówno aktywny sposób spędzania wolnego czasu, jak i szereg przedsięwzięć prewencyjnych mających na celu poprawę bezpieczeństwa seniorów: kursy samoobrony, naukę udzielania pierwszej pomocy, w końcu spotkania na temat bezpiecznych zachowań i akcje, które zyskały dużą popularność.
Jednak produkcja spotu filmowego to jedno z wielu działań, którą wśród seniorów prowadzi pilska policja.

Szerokim echem odbiła się również akcja, którą funkcjonariusze zorganizowali wiosną pn. ?Seniorze bądź ostrożny?. Wówczas znane osoby z Piły wystąpiły na zdjęciach z hasłami apelującymi do seniorów o bezpieczne zachowania. Następnie zdjęcia wyświetlane były w autobusach miejskiej komunikacji w stolicy powiatu pilskiego. Na jednym z nich z hasłem ?Seniorze nie daj się oszukać? wystąpił również Eligiusz Komarowski, starosta pilski. Należy także wspomnieć o pozostałych akcjach organizowanych bezpośrednio przez Powiat Pilski z Komendą Powiatową Policji w Pile rekordowe znakowanie rowerów, czy cykl zajęć rekreacyjnych na Stadion przy Okrzei w Pile ?Lato z seniorem? i Piknik Bezpieczeństwa, w których słuchacze UTW w Pile brali licznie udział.

(Red.)
Źródło: powiat.pila.pl