WARTO ŚWIĘTOWAĆ DZIEŃ ROWERU – AKCJA WAŁECKIEJ DROGÓWKI

Najnowsze Regiony Wałcz Wydarzenia

Do Światowego Dnia Roweru został jeszcze 1 dzień ale policjanci z wałeckiej drogówki już przeprowadzili działania informacyjno -edukacyjne dla miłośników jazdy na rowerze. W tym świętowaniu najważniejsze jest bezpieczeństwo.

Z okazji Światowego Dnia Roweru policjanci promowali bezpieczeństwo pieszych i ruch rowerowy, bo właśnie temu ma służyć Ustanowienie Światowego Dnia Rower w 2018 roku. Rower jest prostym, niedrogim, niezawodnym, ekologicznym środkiem transportu i może służyć między innymi jako narzędzie transportu, do edukacji, opieki zdrowotnej i sportu.

Podczas prowadzonej akcji mundurowi przypominali o najważniejszych przepisach rowerowych, obowiązkowym wyposażeniu roweru i ostrożności. Każdy miłośnik jednośladu otrzymywał odblaskową kamizelkę lub odblaskowy pokrowiec na plecak, czy samozaciskową opaskę odblaskową, jak również broszurę z najważniejszymi zasadami poruszania się rowerem.

Pamiętajmy!
Nie zawsze mamy możliwość poruszania się po bezkolizyjnych ścieżkach rowerowych. Niekiedy musimy wyjeżdżać na jezdnię, czy przejechać przez chodnik gdzie spaceruje wiele pieszych. W każdej z tych sytuacji bądźmy odpowiedzialni.

KPP Wałcz