„Od teorii do praktyki – początki i przemiany”

Najnowsze Regiony Wydarzenia Złotów

We wtorek 26 września 2023r., w wieleńskiej Mediatece otwarto wernisaż malarstwa, Zofii Wojciechowskiej. Jest to kolejna wystawa, zrealizowana w ramach działań Nadnoteckiego Centrum Kultury w Wieleniu, promujących lokalnych artystów.

Wernisaż pani Zofii Wojciechowskiej, zatytułowany jest „Od teorii do praktyki – początki i przemiany”. W przestrzeni Mediateki, prezentujemy bardzo ciekawe obrazy, które myślę będą i są bliskie sercu każdego z oglądających.

Pani Zofia Wojciechowska od wielu lat mieszka w gminie Wieleń. Obecnie przebywa na emeryturze oddając się pasji malarskiej oraz od kilku lat prowadzi z mężem Gospodarstwo Agroturystyczne „Koci Grzbiet” w Dzierżążnie Wielkim (a wcześniej Gospodarstwo Agroturystyczne „Jędrusiowa Chata w Kocieniu Wielkim).

Zanim jednak Pani Zofia przeszła na emeryturę była nauczycielem w szkołach średnich – min. w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Poznaniu i Liceum Ogólnokształcącym w Trzciance, oraz wykładowcą wyższych uczelni, min. poznańskiej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych, Akademii Muzycznej, Uniwersytecie im Adama Mickiewicza, Politechnice Poznańskiej.

Zwieńczeniem otwarcia wernisażu, był wspaniały koncert pt.: „Pod niebem Paryża”, w wykonaniu międzynarodowego duetu wspaniałych artystów – Kseni Shaushyshvili – śpiew i Andrija Melnyka – akordeon.

„Pod niebem Paryża”, to niezapomniane spotkanie z piosenką francuską w znakomitym wydaniu. Artyści zaprosili wypełnioną po brzegi salę wieleńskiego kina do świata francuskich bardów, pieśniarzy i poetów, takich jak: Jacques Brel, Charles Aznavour, Francis Lai, Dalida, Mireille Mathieu. Ponadto zgromadzeni wysłuchali ogniste tanga i inne rytmy, a przede wszystkim najpiękniejsze piosenki „Małego Wróbelka” – ikony sceny francuskiej Edith Piaf.

Podczas trwania koncertu, w tle można było podziwiać twórczość Pani Zofii Wojciechowskiej. Bez wątpienia prezentowane prace, stanowiły dopełnienie tego niezwykłego koncertu.

 

Wystawę będzie można oglądać w godzinach funkcjonowania Mediateki (ul. Jaryńska 7b, Wieleń) do dnia 3 listopada 2023r.

Serdecznie zapraszamy.

 

Marcin Waśko

Dyrektor

Nadnoteckiego

Centrum Kultury w Wieleniu