WAŻNA WIADOMOŚĆ dla uczniów ostatnich klas szkół podstawowych i ich rodziców.

Chodzież Czarnków Najnowsze Piła Regiony Trzcianka Wałcz Złotów

PIŁA. 22 lutego (w sobotę) w Zespole Szkół Gastronomicznych odbędą się Pilskie Powiatowe Targi Edukacyjne. Będzie to doskonała okazja, by zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Pilski na nowy rok szkolny 2020/2021.
– Serdecznie zapraszam na to ważne wydarzenie przyszłych absolwentów szkół podstawowych oraz rodziców, którzy mogą być pomocni przy wyborze szkoły. Swoją ofertę na nowy rok szkolny przedstawią licea, technika i szkoły branżowe z całego powiatu pilskiego. Oferta edukacyjna została tak przygotowana, by jak najlepiej spełniała oczekiwania młodzieży oraz pracodawców. Staramy się brać pod uwagę zapotrzebowanie rynku pracy, by młodzież po ukończeniu szkoły mogła realizować swoje plany zawodowe. Nasze szkoły są również atrakcyjne, jeśli chodzi o bazę dydaktyczną, którą w ostatnich latach mocno zmodernizowaliśmy – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.
Na rok szkolny 2020/2021 dla absolwentów szkół podstawowych (1323 ? spodziewana liczba) Powiat Pilski przygotował 1770 miejsc. Dla nikogo więc miejsca nie zabraknie.
Oferta edukacyjna jest atrakcyjna zarówno dla osób, które zamierzają kontynuować edukację na poziomie wyższym, jak i w szkołach branżowych I i II stopnia. Obejmuje ona naukę zawodów, na które nadal jest duże zapotrzebowanie na rynku pracy, jak i tych, które zgodnie z barometrem zawodów na 2020 r. uznano za deficytowe.
Szkoły i placówki oświatowe prowadzone przez Powiat Pilski mają także atrakcyjną bazę dydaktyczną. W ubiegłym roku w 6 szkołach branżowych rozpoczęto modernizację pracowni dydaktycznych, wyposażając je również w nowoczesny sprzęt.
Powiat Pilski pozyskał na to unijne środki w wysokości ponad 4 mln zł. W sumie modernizacja dotyczy 29 pracowni.
Do tego program obejmuje kursy i staże zawodowe dla uczniów, a dla nauczycieli studia podyplomowe. Dokształcaniem objętych jest prawie 1000 osób!
Na tym nie koniec. Powiat Pilski już złożył nowe wnioski do Urzędu Marszałkowskiego na realizację kolejnych inwestycji w oświacie.

powiat pilski