Weekend z bluesem

Najnowsze Wydarzenia Złotów

ZAKRZEWO. Tegoroczny festiwal był zupełnie inny, aniżeli wszystkie poprzednie. Impreza podzielona została aż na trzy dni, z Poznania do Zakrzewa pojechał ?szynoblues? zamiast lokomotywy parowej, liczba uczestników wydarzenia została ograniczona, jednak pozytywnej energii, dobrej muzyki i wspaniałej zabawy miłośników bluesa nie mogło zabraknąć.

W powodu trwającej pandemii organizatorzy festiwalu postanowili nieco zmodyfikować jego formułę w taki sposób, aby muzyczna zabawa była w pełni bezpieczna dla wszystkich uczestników. Z tego też powodu została ograniczona liczba osób biorących udział w każdym spośród wydarzeń. Blues Express zainaugurowano już w piątkowe popołudnie, kiedy to w amfiteatrze Domu Polskiego odbył się koncert zespołu Cold Shot z Bydgoszczy oraz Romka Puchowskiego.

Festiwalowa sobota rozpoczęła się koncertem zespołu Stefano Ronchi Trio na Dworcu Letnim w Poznaniu, skąd o 13:20 w podróż do Zakrzewa wyruszył ?szynoblues?, który łącznie mógł zabrać maksymalnie sto osób. Na pokładzie pociągu nie zabrakło jednak bluesa na żywo ? grał Doktor Blues&Kielak. Spośród wszystkich stacji, przez które jechał pociąg, koncert odbył się jedynie w Pile, gdzie przed miejscową publicznością zaprezentował się zespół Indivi-Duo.

Muzyczny szynobus w Zakrzewie pojawił się o 15:40. Przywitała go dość liczna publiczność, która zgromadziła się na stacji już wcześniej, by wysłuchać koncertu zespołu Smooth Gentelman. Pomimo tego, że zamiast klasycznego parowozu do Zakrzewa przyjechał nowoczesny pociąg, tradycji musiało stać się zadość: uczestników imprezy powitali dyrektor festiwalu Henryk Szopiński oraz gospodarz, wójt gminy Zakrzewo Marek Buława.

Następnie uczestnicy festiwalu udali się pod fontannę  w centrum wsi, gdzie zagrali Paweł Szymański i After Blues. Główny koncert wieczoru odbywał się na terenie boiska sportowego w Zakrzewie: przed publicznością zaprezentowali się Szulerzy, Tribute to Lucky Peterson oraz Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana.

Ostatnim akcentem weekendu z bluesem był koncert w ogrodach Domu Polskiego, gdzie w niedzielę wystąpiły zespoły Blues Junkers, Blues Flowers oraz pochodzący z Warszawy Caroline & the Lucky Ones.

Blues Express Festiwal współfinansowany był ze środków Gminy Zakrzewo, Starostwa Powiatowego oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

 Źródło: zakrzewo.org.pl