Weekend ze strażakami Poseł Marta Kubiak dziękowała tym, którzy czuwają nad naszym bezpieczeństwem

Chodzież Czarnków Najnowsze Piła Trzcianka Wałcz Wydarzenia Złotów

Niech Święty Florian ma Was w swojej opiece ? życzyła poseł Marta Kubiak strażakom, którzy świętowali w miniony weekend. A przyznać trzeba, że strażackich imprez w ostatnich dniach nie brakowało.

W sobotnie przedpołudnie w Trzciance odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka. Najpierw część oficjalna ? z wciągnięciem flagi, meldunkiem o gotowości do apelu i wręczeniem dyplomów i awansów włącznie. Miłym akcentem było to, że wyróżnionym strażakom przyglądały się ich rodziny, dumne i szczęśliwe, że mają w domu takich bohaterów. W Trzciance został też poświęcony podnośnik, który trafił do jednostki. Uroczyście otwarto też wyremontowaną strażnicę. Prace pochłonęły ponad pół miliona złotych! Ale efekty cieszą oko. Strażacy teraz oczekują na akcje w komfortowych warunkach, do swojej dyspozycji mają wyremontowane toalety. Co ważne, jest też monitoring lasów. Strażacy z leśnikami, dzięki specjalnym kamerom, widzą co się dzieje w regionie i mogą szybko zareagować, gdy zauważą pożar.

-Dziękuję wam za wzorową pracę, za poświęcenie w niesieniu pomocy potrzebującym. Dziękuję też waszym rodzinom za wyrozumiałość – mówiła pani poseł i na ręce komendanta przekazała życzenia dla wyróżnionych tego dnia strażaków. Sam komendant dostał od pani poseł pamiątkową statuetkę.

Z rozmachem zorganizowano również powiatowe uroczystości z okazji Dnia Strażaka w Sierakowie (powiat międzychodzki). Tam również pani poseł Marta Kubiak przekazała strażakom gratulacje z okazji awansu czy otrzymania medalu. W Sierakowie pani poseł mogła poczuć się jak prawdziwy strażak. Ubrana w strażacką kurtkę, z gaśnicą w ręku gasiła mały pożar, potem starała się strumieniem wody trafić do celu. A nie było łatwo utrzymać wąż, z którego lała się woda. Na koniec, za pomocą specjalnych nożyc hydraulicznych przenosiła z miejsca na miejsce piłeczkę tenisową.

-Jestem pełna podziwu dla pracy strażaków. Nie jest im łatwo poruszać się w ubraniach, które sporo ważą i do tego ograniczają ruchy, a do tego muszą nieść ciężki sprzęt – komentuje pani poseł.

W niedzielę przy ul. Okrzei w Pile odbył się III Rodzinny Piknik Strażacki. Nie tylko dzieci z ciekawością oglądały strażackie wozy, ale również dorośli z podziwem spoglądali na czerwone auta. Sporym zainteresowaniem cieszyło się też stoisko saperów, w którym można było przymierzyć strój, w którym saperzy pracują. Na pikniku pojawili się również policjanci.

-Gratuluję organizatorom tego wydarzenia. Cieszę się, że przyszło tak wiele osób. Na stadionie panowała rodzinna atmosfera, nikt się nie nudził. A takie wydarzenia pozwalają przybliżyć społeczeństwu jak wygląda służba – czy to w straży pożarnej, w policji czy wojsku, a nawet w pogotowiu ratunkowym – mówi Marta Kubiak.

W niedzielę pani poseł odwiedziła też strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krajence. To był wyjątkowy dzień dla druhów, bo tego dnia jednostce przekazano cysternę. Choć ten pojazd nie jest nowy, bo ma 37 lat, to jednak jest w dobrym stanie i jeszcze będzie służył druhom.

-Cieszę się, że miałam swój udział w tym, że cysterna trafiła do Krajenki. Zawsze wspieram strażaków, kiedy tylko mam taką możliwość – dodaje pani poseł.

Dorota Bonzel