Wiatr słabnie, ale straty są ogromne…

Interwencje Najnowsze Piła
PIŁA. Wydaje się, że to co najgorsze, jest już za nami. Wiatr słabnie z każdą godziną. Służby pracują od rana nad usunięciem skutków wichury.
Straż Pożarna, Zarząd Dróg i Zieleni usuwają powalone drzewa oraz zabezpieczają budynki. Większych strat w elewacjach nie ma, jedynie drobne uszczerbki. Niestety ucierpiał Cmentarz Komunalny.
Na szczęście chyba nikomu nic się nie stało, a straty majątkowe, biorąc po uwagę siłę wiatru i zniszczenia poczynione w innych częściach kraju nie są tak wielkie. Służby miejskie i straż pożarna cały czas pracują nad usuwaniem efektów wichury.
Ze względu na awarię telefonu 112, zdarzenia można zgłaszać na numer  47 771 88 00. Cały czas jest czynny numer telefonu Straży Miejskiej w Pile: 986.
Wszystko wskazuje na to, że w dużej części miasta przywrócono już dostawy prądu. Jeśli tak nie jest, prosimy o śledzenie komunikatów Enei i bezpośredni kontakt z operatorem.
***
Niestety, żywioł powalił kilkadziesiąt drzew, na zdjęciach udostępniamy tylko część z nich. Drobne uszkodzenia odnotowaliśmy na poszyciach dachowych kilku miejskich budynków. Aktualnie są one usuwane.
Niestety powalone drzewa uszkodziły również kilkanaście nagrobków na Cmentarzu Komunalnym. Służby usuwają powalone drzewa.
❗ Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w usuwanie skutków żywiołu i nadal apelujemy o ostrożność i pozostanie w domach.
  • Miasto Piła – Facebook