Wielkopolskie gminy wyróżnione na 25. Międzynarodowym Kongresie Ochrony Środowiska ENVICON

Najnowsze Piła Regiony Wydarzenia

12 października, w trakcie uroczystej Gali Kongresu ENVICON 2021, która uświetniła 25. Międzynarodowy Kongres Ochrony Środowiska ENVICON Jacek Bogusławski, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego wraz z Magdaleną Dutką Prezes Zarządu firmy Abrys wręczyli nagrody w konkursie „Aktywni w Wielkopolsce”, przyznane przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

-Cel organizowanego  rokrocznie Konkursu “Aktywni w Wielkopolsce” od lat pozostaje ten sam – pragniemy docenić i nagrodzić podmioty z terenu województwa wielkopolskiego, które stworzyły najbardziej efektywne systemy selektywnej zbiórki odpadów, promują nowe techniki w zakresie ich odbioru, zbiórki, odzysku i przygotowania do recyklingu oraz prowadzą skuteczną edukację ekologiczną – mówi Jacek Bogusławski.

Pierwsze miejsce i nagroda finansowa w wysokości 10 000 zł trafiły do Urzędu Miasta i Gminy Szamotuły, na drugim stopniu podium z nagrodą w wysokości 9 000 zł stanęło Miasto i Gmina Wysoka, trzecie miejsce zajęła Gmina Jarocin, za co odebrała 8 000 zł

.

Wyróżnienia i po 3 000 złotych otrzymały Miejski Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Koninie oraz Miasto Gniezno.
 Materiał prasowy
Fot. (jacekboguslawski.pl)