Wisiał na stalowej lince. Policjanci uratowali go w ostatniej chwili

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Funkcjonariusze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego zapobiegli tragedii i uratowali mężczyznę, który chciał popełnić samobójstwo. Dzięki szybkiemu i zdecydowanemu działaniu policjantów oraz jego rodziny desperat trafił w porę do szpitala, a jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Niedzielnym wieczorem policjanci Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego rozpoczęli swoją kolejną służbę na terenie miasta Piły.

Przed godziną 20 do oficera dyżurnego wpłynęło zgłoszenie o próbie samobójczej 36-latka. Do tego tragicznego zdarzenia doszło na terenie jednej z gmin powiatu pilskiego. Funkcjonariusze natychmiast użyli sygnałów uprzywilejowania, aby jak najszybciej pokonać trasę kilkunastu kilometrów.

?Na miejscu zastali wiszącego na stalowej lince mężczyznę oraz jego najbliższych, którzy go podtrzymywali. Policjanci w ostatniej chwili odcięli desperata oraz udzielili mu pomocy do czasu przybycia pogotowia ratunkowego  ?  relacjonuje sierż. Wojciech Zeszot z KPP w Pile.

Mężczyzna ostatecznie trafił do Szpitala Specjalistycznego w Pile, a jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

?Będący na miejscu funkcjonariusze podkreślają, że odpowiednia reakcja rodziny, która natychmiast powiadomiła o zdarzeniu Policję oraz opanowanie w trakcie udaremnienia próby samobójczej pozwoliły uniknąć tragedii  ? dodaje Zeszot.

 (Red.)