Znalazł 3 tysiące i oddał

Najnowsze Regiony Wydarzenia Złotów

Mężczyzna odebrał od policjantów niemal 3000 złotych, które zgubił wraz z portfelem na parkingu jednego ze sklepów. Portfel znalazła przypadkowa osoba i przywiozła go złotowskiej jednostki. W poszukiwania właściciela zaangażował się dzielnicowy gminy Złotów.

W poniedziałek (21.08) do złotowskiej jednostki, przyszedł 21-letni mieszkaniec woj. kujawsko-pomorskiego, który poinformował o odnalezieniu w okolicach marketu budowlanego, portfela z zawartością pieniędzy. W środku było prawie 3000 złotych. Poszukiwaniem właściciela zguby, zajął się dzielnicowy gminy Złotów, który w tym dniu był na służbie.

– Na podstawie zawartości portfela, ustalił prawdopodobny adres zamieszkania osoby. Wizyta pod ustalonym adresem, nie przyniosła efektu, gdyż okazało się, że domniemany właściciel portfela na stałe mieszka poza granicami kraju i od dłuższego czasu nie przebywał w powiecie złotowskim. Dzielnicowy nie rezygnując z przydzielonego zadania, nawiązał kontakt telefoniczny z rzekomym właścicielem zguby. Ten potwierdził, że jest w okolicach Złotowa i poszukuje zgubionego portfela. Mieszkaniec gminy Złotów, podziękował dzielnicowemu za działanie. Zadeklarował także, że nawiąże kontakt z mężczyzną, który odnalazł jego własność i osobiście mu podziękuje, bo postawa znalazcy zasługuje na dużą pochwałę – asp. Damian Pachuc rzecznik prasowy złotowskiej policji.

40-letni mężczyzna tego samego dnia zgłosił się do złotowskiej jednostki, przedstawiając okoliczności zdarzenia oraz potwierdził, iż jest właścicielem portfela.

Red.