Wizyta w nowej cynkowni Termetalu

Wydarzenia

PIŁA. Od sierpnia 2020 r Grupa Termetal w Pile uruchomiła nowoczesny zakład zabezpieczeń antykorozyjnych dedykowany do cynkowania usługowego elementów konstrukcji stalowych.

Zainstalowana linia technologiczna posiada wanny cynkownicze o wymiarach: dł. 13m, szer. 1,6m, głębokość 3,5m. Masa maksymalnego wsadu wynosi 6 t. Dotychczas funkcjonująca cynkownia przeznaczona jest obecnie na potrzeby własne ? cynkowania krat stalowych.

Uruchomiliśmy drugą cynkownię w Pile, jest to cynkownia, która posiada duże wanny, co umożliwia wyprodukowanie i ocynkowanie wielu wyrobów o długości 13 metrów oraz masie do 10 ton. Miesięcznie możemy wyprodukować i ocynkować ponad trzy tysiące ton produkcji stalowej. Cynkowanie jest najlepszą metodą zabezpieczenia antykorozyjnego stali, dzięki temu dbamy także o środowisko. Jesteśmy także konkurencyjni z uwagi na posiadane duże wydajności i niskie koszty produkcji. mówi dyrektor Termetalu w Pile, Jarosław Kwiatkowski.

W ubiegłym tygodniu Prezydent Piły Piotr Głowski wraz z Zastępcą Prezydenta Beatą Dudzińską uczestniczyli w prezentacji nowej cynkowni. Obecnie grupa zatrudnia ponad 200 pracowników, stale inwestując w ich rozwój i dbając o przyjazne środowisko pracy.

Gratulujemy właścicielom, kadrze kierowniczej oraz pracownikom, jestem również przekonany, że nie tylko wygląd biur, ale również, jakość technologii jest na takim poziomie, który nie tylko w Europie, ale i na Świecie ma niewielką konkurencję oraz może budzić podziw.? mówił prezydent Piły, Piotr Głowski

https://www.facebook.com/watch/?v=953421395159827&extid=HahREWHoIgXQMXgG

pila.pl