Okradła monopolowy, w którym pracowała

Czarnków Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

CZARNKÓW. Wspólne działania czarnkowskich policjantów i kryminalnych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, doprowadziły do zatrzymania 41-latki, podejrzanej o włamanie do jednego ze sklepów monopolowych w Czarnkowie. Kobieta była w nim zatrudniona, a do popełnienia przestępstwa posłużyła się oryginalnym kluczem?

Do włamania doszło w nocy z 23 na 24 grudnia 2018 roku.

Czarnkowskich policjantów zawiadomił właściciel sklepu monopolowego, który zauważył, że w sejfie brakuje ponad 6 tys. złotych. Ustalono także, że sprawca ukradł papierosy oraz alkohol. W sumie straty oszacowano na ponad 7 tys. złotych. Przybyli na miejsce mundurowi nie stwierdzili śladów włamania do pomieszczeń sklepu, jak i do sejfu, gdzie przechowywane były pieniądze. Nie znaleźli również narzędzi mogących służyć do popełnienia przestępstwa. Wszystko wskazywało, że ktoś posłużył się oryginalnym kluczem ? relacjonuje mł.asp. Karolina Górzna ?Kustra z KPP w Czarnkowie.

Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do poszukiwania sprawcy przestępstwa. W toku dalszych czynności ustalili, że związek ze sprawą może mieć mieszkanka Czarnkowa, 41-letnia pracownica sklepu. Zebrany w sprawie materiał dowodowy potwierdził przypuszczenia śledczych.

Kilka dni temu kobieta została zatrzymana na terenie Poznania, w trakcie wspólnych działań zorganizowanych przez czarnkowskich policjantów i kryminalnych z KWP w Poznaniu. 41-latka ukrywała się w wynajmowanym mieszkaniu wraz ze swoim znajomym, również mieszkańcem Czarnkowa, który był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Zaraz potem kobieta trafiła do policyjnego aresztu. Podczas przesłuchania przyznała się do zarzutu kradzieży z włamaniem i złożyła wyjaśnienia – dodaje Górzna-Kustra.

Za to przestępstwo grozi jej kara pozbawienia wolności do 10 lat.

 (Red.)