Włamali się do auta, strzelali w szyby

Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów

ZŁOTÓW. Dwóch mężczyzn zatrzymali złotowscy policjanci, w związku z kradzieżą z włamaniem i uszkodzeniem samochodu do którego doszło w Złotowie. Tej samej nocy zniszczonych zostało jeszcze kilka aut w różnych częściach miasta. Straty sięgają blisko 5 tyś złotych. Mężczyźni usłyszeli już zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

 

W niedzielę (13 lutego) do Oficera Dyżurnego złotowskiej jednostki, dotarła informacja o uszkodzonej szybie w pojeździe zaparkowanym na parkingu przy targowisku miejskim w Zlotowie. Właściciel uszkodzonego Opla poinformował również o tym, że z jego wnętrza zginęło kilkanaście rzeczy m.in. kable rozruchowe, linka holownicza, trójkąt ostrzegawczy oraz skrzynka z narzędziami.

Policjanci skierowani na parking, gdzie doszło do włamania, stwierdzili że w zaparkowanym w pobliżu innym Opelu również była wybita szybę. Tego dnia na terenie miasta policjanci ujawnili jeszcze pięć pojazdów z wybitymi szybami. Mundurowi dotarli do właścicieli samochodów i przyjęli od nich stosowne zawiadomienia. Po szczegółowych oględzinach pojazdów ustalono, że do wybicia szyb mogło dojść poprzez strzał śrutem.

Prowadzone przez złotowskich policjantów czynności doprowadziły do zatrzymania dwóch mieszkańców miasta w wieku 21 i 22 lata. Ustalono, że obaj mieli związek ze sprawą włamania do auta. W trakcie przeszukania mieszkania jednego z nich, mundurowi odnaleźli skradzione rzeczy z Opla oraz ujawnili wiatrówkę z nabojami CO2.

Podczas przesłuchania obaj Złotowianie przyznali się do kradzieży z włamaniem do auta. Złożyli też wyjaśnienia odnośnie strzelania z wiatrówki do szyb w pojazdach.

Straty, które powstały w wyniku chuligańskiego wybryku i włamania sięgają blisko 5 tysięcy złotych.

Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast zniszczenia mienia do 5 lat pozbawienia wolności.

  • mł.asp. Damian Pachuc, KPP Złotów