Włamywacz zatrzymany, mienie odzyskane

Czarnków Interwencje Na sygnale Wydarzenia

Krzyscy kryminalni ustalili, a następnie zatrzymali 33-letniego mężczyznę. Jest on podejrzany o włamanie do altany ogrodowej na terenie Krzyża Wlkp. Łupem sprawcy padły różnego rodzaju narzędzia oraz elektronarzędzia. Pokrzywdzony oszacował straty na około 3000 złotych. Włamywacz już usłyszał zarzut i przyznał się do winy, a skradzione mienie wróciło do właściciela.

W niedzielę, 6 marca br. policjanci z krzyskiego komisariatu otrzymali zgłoszenie o włamaniu do altany ogrodowej na terenie Krzyża Wlkp. Jak wynikało ze wstępnych ustaleń mundurowych, nieznany sprawca przedostał się do środka forsując drzwi wejściowe, a następnie ukradł m.in. podkaszarkę do trawy, glebogryzarkę, szlifierkę, elektryczną pompę do wody oraz drobne narzędzia ręczne. Straty, jakie spowodował opiewają na kwotę około 3000 złotych.

Kryminalni na podstawie zebranych informacji i ustaleń już następnego dnia zatrzymali włamywacza. To 33-letni mieszkaniec gminy Krzyż Wlkp. Jak się okazało to nie pierwszy jego konflikt z prawem. Wcześniej był już karany za podobne przestępstwa.

Skradzione mienie wróciło do właściciela, a włamywacz trafił na komisariat, gdzie usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem.

Za popełnione przestępstwo grozi mu nawet 10-letni pobyt za kratkami.

  • KPP Czarnków, Karolina Górzna-Kustra