Rozbój przy Kujańskiej w Złotowie. 50-latek zaatakował starszego mężczyznę

Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów

ZŁOTÓW.  Krewki mieszkaniec województwa mazowieckiego zaatakował i okradł starszego mężczyznę. Policjantom prewencji wystarczyło kilkanaście minut, by zatrzymać 50-letniego oprycha.

Do zdarzenia doszło 30 marca około godz. 17.00 na ulicy Kujańskiej.

-Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że 70-latek został zaczepiony przez nieznanego mu agresywnego mężczyznę, który zażądał pieniędzy. Starszy pan nie chcąc wdawać się w dyskusję odwrócił się i poszedł w swoją stronę. Wówczas został uderzony w głowę. Bezbronny mężczyzna upadł na ziemię. Ten fakt wykorzystał napastnik okradając swoją ofiarę –  relacjonuje podkom. Maciej Forecki z KPP w Złotowie.

Pobity mężczyzna kiedy zdołał się podnieść poprosił przypadkowego przechodnia o zawiadomienie policji. Funkcjonariusze wezwali karetkę pogotowia, której załoga zdecydowała o przetransportowaniu 70-latka do szpitala.

Mundurowi na podstawie zebranych od pokrzywdzonego informacji ustalili rysopis sprawcy. Kilkanaście minut później mężczyzna został zatrzymany. Funkcjonariusze ustalili również, że 50-letni mężczyzna dokonał na terenie Złotowa szeregu kradzieży sklepowych.

Zebrany przez kryminalnych materiał dowodowy w postaci przesłuchań świadków, oględzin miejsca zdarzenia, zabezpieczonych śladów oraz odzyskanego mienia pozwolił na przedstawienie 50-latkowi zarzutu rozboju oraz kradzieży. Mężczyzna był już notowany za przestępstwa przeciwko mieniu. Trafił za to do więzienia. Tym razem grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności ? dodaje Forecki.

 (Red.)

 Fot. KPP Złotów