Włamywacze zatrzymani, mienie odzyskane

Czarnków Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

CZARNKÓW. Kryminalni z czarnkowskiej komendy zatrzymali trzech mężczyzn  podejrzanych o włamanie do garażu na terenie jednej z prywatnych posesji w gm. Czarnków. Pokrzywdzony oszacował straty na ponad 3 tysiące złotych. 

Jak ustalili zajmujący się sprawą policjanci, do włamania doszło w okresie od stycznia do 7 kwietnia br. na terenie prywatnej posesji w gminie Czarnków.

-Sprawcy najpierw podważyli drzwi garażowe, wystawili je, a następnie weszli do środka i zabrali między innymi pilarki spalinowe, wykaszarkę oraz motorower. Wartość strat właściciel oszacował na kwotę ponad 3 tysięcy złotych – informuje mł.asp. Karolina Górzna -Kustra z KPP w Czarnkowie.

Po otrzymaniu informacji o zdarzeniu, czarnkowscy kryminalni rozpoczęli poszukiwania włamywaczy. W minionym tygodniu ustalili i zatrzymali trzech sprawców, którzy trafili prosto na komendę.

-W trakcie przesłuchania przyznali się do popełnionego przestępstwa. Policjanci odzyskali także część skradzionego mienia, które już wróciło do właściciela – dodaje Górzna-Kustra.

Zatrzymani to mieszkańcy gminy Czarnków w wieku od 20 do 25 lat. Mężczyźni byli już wcześniej karani za przestępstwa przeciwko mieniu oraz narkotykowe. Teraz za popełnione przestępstwo grozi im kara więzienia do 10 lat.

(Red.)

 Fot. KPP Czarnków