Biegacze zaliczyli wałecką obwodnicę

Najnowsze Sport Wałcz Wydarzenia

WAŁCZ. 13.04.2019 rok. Historyczny bieg po obwodnicy odbył się na budowanej obwodnicy Wałcza, po której w przyszłym roku pojadą już samochody.

Rozgrzewka

Zawodnicy startowali na trzech dystansach: 3km. 5km i 10 km. Ogółem bieg ukończyło około 250 zawodników. Atmosfera była bardzo rodzinna, przyjacielska, humory dopisywały choć na dworze wiał zimny wiatr. Organizatorzy przygotowali profesjonalną rozgrzewkę przed biegiem, która rozgrzała ciała zawodników. Choć nie wynik był najważniejszy, najlepsi zawodnicy pokonali dystans swojego biegu w mistrzowskim tempie.

Najlepszym zawodnikiem biegu głównego na dystansie 10 km był Szymon Drożdż z Piły z czasem 34:40 min, za nim na metę dobiegli Rafał Wójcik i Paweł Maślany, a najlepszą wśród kobiet na 10 km została Gabriela Trzepacz z Wałcza z czasem 43:15 min.

Na dystansie 5 km najlepszym zawodnikiem okazał się Krzysztof Roćko z miejscowości Czapla z czasem 17:08 min, a najlepszą kobietą na tym dystansie została Adriana Rużanowska z Wałcza z czasem 21:24 min.

Artur Bawierz z synem

Po zakończeniu biegów zawodnicy zostali przewiezieni autokarem na miejsce dekoracji najlepszych zawodników, którym zostały wręczone puchary. Dekoracji dokonali panowie: Paweł Suski ? Poseł na Sejm RP, Bogdan Wankiewicz ? Starosta Wałecki, Maciej Żebrowski ? Burmistrz Wałcza, Paweł Łakomy i Alfred Miklaszewicz ? Radni Miasta Wałcz oraz Artur Balwierz ? Club Fitness Puls.  Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała sędzia Ewa Dziubczyńska.

Agnieszka Sierpińska

Patronat medialny nad biegiem objęły Wasze Media.

Organizatorom dziękujemy za wspaniałą organizację, a wszystkim zawodnikom gratulujemy pokonania dystansu i życzymy dalszych sukcesów.