Woda to nieprzewidywalny żywioł…

Najnowsze Wałcz Wydarzenia

WAŁCZ. Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Wałczu zorganizowali dla dzieci z półkolonii działania w ramach akcji ?Bezpieczne wakacje?. Do działań zaprosili strażaków, którzy zaprezentowali kolonistom pokaz akcji ratowniczej na wodzie. Była także nauka pierwszej pomocy przedmedycznej, a wszystko w ramach letniego wypoczynku nad wodą.

Woda to żywioł – to akcją, którą wałeccy policjanci przy współudziale strażaków z Wałcza zorganizowali dla dzieci korzystających z półkolonii ?Delfinek? w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji.

Dzieci uczestniczyły w części teoretycznej działań i pokazie akcji ratowniczej strażaków. Policjanci instruowali je, jak korzystać z rekreacji wodnej. Strażacy dodatkowo przygotowali pokaz ratowania osoby tonącej oraz zapoznali kolonistów ze sprzętem ratownictwa wodnego będącego na wyposażeniu JRG w Wałczu. Dzieci z półkolonii uczestniczyły też w instruktażu pierwszej pomocy przedmedycznej przy podtopieniach. Każdy chętny mógł też sprawdzić swoje umiejętności na fantomie.

Asp. Beata Budzyń: –Akcja miała na celu uświadomienie, jak nieodpowiednie zachowanie czy przecenienie swoich możliwości, nieumiejętność pływania, brawura może przyczynić się do tragicznych w skutkach wypadków nad wodą. Pamiętajmy, bezpieczna kąpiel – to kąpiel w miejscu do tego przeznaczonym, które jest odpowiednio oznakowane, i w którym nad bezpieczeństwem czuwa ratownik. ?Dzikie kąpieliska? zawsze mają nieznane dno i głębokość, a woda w nich może być skażona. Nie wolno pływać także na odcinkach szlaków żeglugowych oraz w pobliżu urządzeń i budowli wodnych.

(Red.)
Fot. KPP Wałcz