Wódka i brawura. Przez weekend 15 kierowców straciło prawko

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia
PIŁA. Podczas minionego weekendu policjanci Komendy Powiatowej Policji w Pile bardzo intensywnie pracowali. Wszystko za sprawą nieodpowiedzialnych kierowców, którzy popełniali liczne wykroczenia oraz tracili swoje uprawnienia za jazdę pod wpływem alkoholu lub przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym.
Od piątku do niedzieli funkcjonariusze drogówki skontrolowali blisko 300 pojazdów.

-Kierowcy przemierzający drogi powiatu pilskiego często nie stosowali się do ograniczeń. Policjanci odnotowali ponad 170 przekroczeń prędkości, a 10 kierowców straciło prawo jazdy na 3 miesiące. Rekordzistą okazał się 61-letni mieszkaniec Bydgoszczy, który prowadził swój samochód z prędkością 125 km/h w terenie zabudowanym – mówi sierż. Wojciech Zeszot z KPP w Pile.

Funkcjonariusze podległych posterunków w Białośliwiu, Wysokiej, Szydłowie, a także Komisariatu Policji w Wyrzysku zatrzymali 5 nietrzeźwych kierowców.

-Jeden z nich to 21-letni mężczyzna, który na terenie gminy Białośliwie, mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Na szczęście nie doznał większych obrażeń. Równie nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 38-letni mieszkaniec gminy Wysoka, który prowadząc swój motorower miał ponad 2 promile w wydychanym powietrzu – dodaje sierżant Zeszot.

Policjanci, którzy codziennie pełnią służby na terenie powiatu pilskiego nie będą lekceważyć takich zachowań. Jazda z nadmierną prędkością, a przede wszystkim pod wpływem alkoholu jest realnym zagrożeniem dla życia i zdrowia dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

(Red.)

 Fot.KPP Piła