Wojewoda odwiedził pilski szpital

Najnowsze Piła Wydarzenia Zdrowie

PIŁA. Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński podczas wizyty w Pile odwiedził Szpital Specjalistyczny w Pile.

Po nowo wyremontowanych oddziałach Wojewodę oprowadził Eligiusz Komarowski, starosta pilski razem z dyrektorem lecznicy Wojciechem Szafrańskim i zastępcą dyrektora ds. lecznictwa Łukaszem Łuczewskim. Towarzyszyli im również Adam Bogrycewicz, Radny Sejmiku Wielkopolskiego oraz radna powiatu Monika Kubiak-Majewska. 

– Odwiedziliśmy Szpitalny Oddział Ratunkowy, który kosztem ponad 8 mln zł został całkowicie przebudowany w 2018 r. oraz Oddział Chemioterapii, który w ubiegłym roku powstał praktycznie od nowa z częścią hospitalizacyjną na IV piętrze i już przyjmuje pacjentów. Jego remont pochłonął z kolei ponad 4 mln zł –  mówi starosta Eligiusz Komarowski.
Przypomnijmy, że na tę inwestycję 2 mln przekazał z budżetu Powiat Pilski, drugie 2 mln dołożył Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.  

Wojewoda Michał Zieliński zapoznał się także z potrzebami inwestycyjnymi i zasygnalizował kolejne wsparcie dla szpitala.
– Przypomnę, że w ostatnich latach zmodernizowaliśmy także Oddział Nefrologii ze Stacją Dializ, na Oddziale Kardiologii powstała Pracownia Elektrofizjologii, w której  leczone są zaburzenia rytmu serca. Do tego zakupiono wiele nowoczesnego sprzętu, praktycznie dla wszystkich oddziałów ? dodaje starosta. 

Wkrótce w szpitalu kolejne duże inwestycje, choćby modernizacja Oddziału Okulistycznego, na którym powstanie sala operacyjna.
– Jeszcze wiele przed nami. Nie da się nadrobić 20-letnich zaległości w 5 lat. Ale jesteśmy konsekwentni i kontynuujemy modernizację pilskiego szpitala ? podsumowuje starosta Eligiusz Komarowski.

Powiat Pilski