Wolsztyn – wielkie pieniądze na szkolnictwo zawodowe

Chodzież Czarnków Najnowsze Piła Polityka Regiony Trzcianka Wydarzenia

Wolsztyn. Senator Adam Szejnfeld wziął udział w spotkaniu ze starostą Jackiem Skrobiszem, którego tematem było omówienie projektu, jaki zrealizują dwie placówki oświatowe prowadzone przez Powiat Wolsztyński ? Zespół Szkół Zawodowych w Wolsztynie i Zespół Szkół Rolniczych i Technicznych w Powodowie. Projekt ten został ostatnio dofinansowany kwotą ponad 8 mln zł przez Urząd Marszałkowski w Poznaniu.

Całkowita wartość zadania, które ma wspomóc szkolnictwo zawodowe w powiecie wolsztyńskim, wyniesie ponad 9 mln 600 tys. zł, z czego Zarząd Województwa Wielkopolskiego dofinansuje aż 85% tej kwoty, czyli prawie 8 mln 200 tys. zł. Nie dziwi więc, że wicemarszałek Jacek Bogusławski osobiście przyjechał do wolsztyńskiego powiatu, aby zapoznać się ze szczegółami inwestycji, która obejmuje modernizację i przebudowę obecnych pomieszczeń w Zespole Szkół Zawodowych i w Zespole Szkół Rolniczych i Technicznych oraz budowę budynku warsztatów do praktycznej nauki zawodów. Projekt zawiera również zakup wyposażenia pracowni kształcenia zawodowego.

W spotkaniu oprócz senatora Adama Szejnfelda oraz wicemarszałka Jacka Bogusławskiego udział wzięli także posłowie Jakub Rutnicki oraz Killion Munyama.

?Wielkie brawa! Trzymamy kciuki za prowadzenie projektu. To ważne i dla samych szkół, i dla ich uczniów, nauczycieli i rodziców, ale i dla gospodarki oraz rolnictwa i przedsiębiorczości! ? komentował wydarzenie senator Adam Szejnfeld.

Anna Karmowska
Biuro Senatorskie Adama Szejnfelda w Pile