Wskazówki dla rowerzystów

Interwencje Na sygnale Najnowsze Podróże Wałcz Wydarzenia

Miłośników jazdy na rowerze może spotkać o każdej porze roku. Jednak z nadejściem wiosny przybywa ich na ulicach. Dlatego wczoraj w pierwszy dzień wiosny policjanci z wałeckiej drogówki spotkali się z cyklistami.

Nadejście wiosny, a wraz z nią ładnej pogody sprzyja miłośnikom jazdy na dwóch kółkach. Rowerzystów w tym czasie przybywa na drogach. Wczoraj policjanci wałeckiej drogówki, podczas działań kontrolno- informacyjnych przypominali miłośnikom jednośladów o podstawowych zasadach, jaki zapewniają bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu.

Rowerzyści i piesi to grupa najbardziej narażona na konsekwencje zdrowotne, podczas zdarzeń drogowych. Niestety zarówno niechronieni uczestnicy ruchu jak i kierowcy mają na sumieniu negatywne zachowania. Przede wszystkim powinni pamiętać o zasadzie ograniczonego zaufania- przypominała sierż. szt. Magdalena Ogrodowska.

Mundurowa radziła jak uniknąć drogowych kłopotów, informując o elementach obowiązkowego wyposażenia roweru i przede wszystkim jego sprawności technicznej. Ważnym elementem wyposażenia jednośladu są światła i odblaski. Policjantka wręczała cyklistom na pamiątkę spotkania odblaskowe i odporne na wodę pokrowce na plecak czy samozaciskowe opaski odblaskowe oraz odblaskowe szelki rowerowe i kamizelki. Piękna słoneczna pogoda sprzyjała prowadzonym działaniom.

Do akcji dla cyklistów włączył się Urząd Miasta Wałcz.

 

  • KPP Wałcz